Datums: 02.06.2022 10.klase pieņem izaicinājumu mācību gada beigās


Izlasot par iespēju, laika posmā no 10.-18. maijam, piedalīties interaktīvā spēlē par kosmosa tehnoloģijām, kuru izstrādājuši  Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Ventspils Augstskola un SIA Aspired, nolēmām pamēģināt.  Mērķis sniegt vidusskolas skolēniem pamatzināšanas par kosmosa industriju aizraujošā veidā un popularizētu spēli mērķauditorijas vidū, Uzrunāja arī iespēja bez maksas apmeklēt Nākotnes klasi un Ventspils zinātnes centru VIZIUM*.

Tā kā spēles noteikumi atļāva pieteikties vairākām komandām no vienas klases, tad arī mēs izveidojām 3 komandas. Jo vairāk komandas no klases piesakās, jo lielāka iespēja gala izlozē iegūt balvu – ekskursiju.

“Kosmosa izaicinājums” lika padomāt par dažādiem ar kosmosa tehnoloģijām saistītiem jautājumiem – kam izmanto satelītus, kas jāņem vērā, palaižot satelītu kosmosā, kāda ir satelīta uzbūve, kas ir nesējraķetes un satelītu konstelācijas u.tml. Spēles noslēgumā komandai bija jāizplāno sava kosmosa misija ar mērķi noteikt meža ugunsgrēkus.

30.maijā tika veikta izloze, kurā piedalījās visas komandas, neskatoties uz iegūto punktu skaitu. Izlozes ietvaros tika noskaidrota viena veiksmīgā komanda, kura kopā ar visu savu klasi līdz pat 2022. gada decembrim varēs izmantot iespēju bez maksas apmeklēt vienu nodarbību Nākotnes klasē un doties uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM. Un bijām bezgali laimīgi, ka laimes rats apstājās tieši uz vienu no mūsu komandām, ar nosaukumu 3amigos! Tās izveidotāji: Annemarija Baumane, Rēzija Maisiņa, Diāna Šimkus.

Nākamais mācību gada  pirmais semestris ar vienu aizraujošu ekskursiju visai klasei ir laimēts!

 

10.klase un audzinātāja Evita Ločmele