No muzeja vēstures

Skolas vēstures muzeja pirmsākumi meklējami pagājušajā gadsimtā, kad 1987. gadā tam piešķir  sabiedriskā muzeja statusu. Par muzeja izveidotāju un vadītāju strādā vēstures skolotāja Ērika Rītiņa.

ritina

Skolotāja Ērika Rītiņa. Foto no skolas vēstures muzeja krājuma.

Mainoties Latvijas valstiskuma statusam un skolotājai aizejot pensijā, mainās muzeja koncepcija un nosaukums. Muzejs maina atrašanās vietu skolā, un 2000. gadā ar jaunu nosaukumu - Nīcas vidusskolas vēstures izpētes kabinets - sākas muzeja otrs pastāvēšanas periods. 2003. gadā muzejs un gidu komanda tiek atzīti par vieniem no labākajiem skolu muzejiem valstī. No 1999. gada par muzeja vadītāju strādā vēstures skolotāja Sandra Pankoka.

kikute_2

Jaunā gide Ieva Ķikute 10. 10. 2003. Foto no skolas vēstures muzeja krājuma.

ASV

ASV jaunieši un nīcenieki skolas vēstures izpētes kabinetā 20. 06. 2003. Foto no skolas vēstures muzeja krājuma.

Sagaidot skolas 80. jubileju, muzejs iegūst  divas jaunas telpas. Ar jaunu nosaukumu -Nīcas vidusskolas vēstures muzejs - tas 2015. gada 1. oktobrī sāk savas pastāvēšanas trešo periodu.

atklasana

Muzeja jauno telpu atklāšana 01. 10. 2015. Foto no skolas vēstures muzeja krājuma.

muzejs

Izstāde “Jaungada eglīte, Ziemassvētku eglīte...” – viena no pirmajām jaunajās muzeja telpās 2015. gada decembrī.