Datums: 29.04.2019 2.vieta Hakatona sprintā


25.- 26.aprīlī Liepājas biznesa inkubatorā norisinājās Hakatona sprints e-rīka idejas izstrādei, ar mērķi izveidot IKT risinājumu jeb e-rīku jauniešiem dažādu slimību profilaksei.

Hakatona sprinta ietvaros tika prezentēti  6 valstu (Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Polija, Vācija) pilotprojekti dzīvesveida izraisītu veselības problēmu mazināšanai jauniešu vidū, kā arī plānotās rīcības šīs problēmas mazināšanai. Balstoties uz valstu dotajiem piemēriem dalībnieku komandām 24 stundu laikā bija jāizstrādā ideja IKT risinājumam jeb e-rīkam (piemēram, aplikācijai), kuru varētu izmantot kādas no prezentētās problēmas intervencei.

Pasākuma dalībnieki varēja iepazīties ar jau izveidotiem IKT risinājumiem veselības veicināšanai un slimību profilaksei, par kurām stāstīja to veidotāji.

No Nīcas vidusskolas piedalījās komanda HACKATS (Roberts Šīmanis, Ance Mateusa, Markuss Siliņš), kuri izveidoja ierīci, kas uztver smadzeņu viļņus un sūta tos uz mobilo aplikāciju, kas informāciju nolasa un atbilstoši datiem nosaka cilvēka emocijas un mentālās veselības stāvokli.

Komandas vērtēja starptautiska žūrija, Nīcas vidusskolas komanda ieguva 2.vietu.

Hakatona sprints tika rīkots Interreg projekta “BaltCityPrevention” (“Inovatīva ar dzīvesveidu saistītu slimību profilakses modeļa izveide Baltijas jūras reģionā”) ietvaros (www.baltcityprevention.eu (link is external)). Pasākumu organizēja Liepājas pilsētas pašvaldība, SIA Telemedica, LIAA Liepājas biznesa inkubators un Rīgas Stradiņa universitāte.