Absolvents Kristaps Skrodis

Datums: 15.02.2024 Absolvents Kristaps Skrodis

Šodien bija īpaša stunda 9.a un 11.a klasei kopā ar mūsu absolventu Kristapu Skrodi. K. Skrodis skolu absolvēja 2015. gadā un pēc tam iestājās Latvijas Lauksaimniecības universitātē (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte), tiekot budžeta grupā. Par karjeras izvēli absolvents izsakās: “Ko tu gribi darīt? Tava izvēle, dari, kas Tev patīk. Ja nepatīk, tad nevajag.”.

Atminoties skolas laikus, Kristaps atplaukst smaidā un teica, ka pusi nevar stāstīt. Protams, bijusī klases audzinātāja Agita Mače taču arī atrodas klasē un klausās savā audzēknī. Atzinīgus vārdus Kristaps velta gan skolai, skolotājiem un mācību kvalitātei tajā. Tāda doma, ka varētu mācīties pēc 9. klases kaut kur citur, pat neesot bijusi.

Viņš aicināja jauniešus izbaudīt skolas dzīvi, mācību procesu un ieklausīties skolotājos, “ņem visu, ko dod!”. Ar domu, ka patiešām nekad nav iespējams paredzēt, kas dzīvē noderēs, “viss maksā naudu, viss maksā laiku…”.

Domājot par augstskolas izvēli, sākumā domas bijušas vairāk par uzņēmējdarbību, taču tad pārdomājis un izvēlējies programmu, kuras saturs atbilst viņa pašreizējai darba vietai Z/S “Birzmaļi-2”. Tur tika iegūta lauksaimniecības uzņēmuma vadītāja kvalifikācija. Lielākoties studijas bija par uzņēmumu vadību, agronomiju un zooloģiju.

Augstskolā sākušies pirmie izaicinājumi un vilšanās. Izaicinājums bija tajā, kad “ (..) citi (vecāki un darba kolektīvs saimniecībā raujas līdz vēlai naktij) strādā, bet es nē.”. Tāpēc mainīta studiju forma, no klātienes studijām uz neklātieni. Tādā veidā varēja apvienot studijas ar darbu. Vilšanās ir bijusi par to, ka pat mācoties, citreiz nav spējis nokārtot eksāmenu. Taču Kristaps nepadevās un mācījās arī papildus. Nav padevies, pat tad, kad apsvēra domu pārtraukt studijas, jo ir aču jāsaņemas, jāpiespiežas un ir jāizdara.

Augstskolas ieguvumi ir līdzīgi domājošu cilvēku kontaktu veidošana (tīklošana), jo augstskolā studējis kopā ar 90 cilvēkiem. Tieši tīklošanas prasmju dēļ, šobrīd ir ar ko komunicēt un kam pavaicāt viedokli par nozari.

Pašlaik Kristaps turpina lasīt un interesēties par jomu, kur lieti noder valodu zināšanas. Atbildot uz jautājumu par ikdienas darbu, tad Kristaps akcentēja pašlaik Eiropā notiekošos procesus attīstības un ekonomikas jomā. Mazliet ieskicēja situāciju par Eiropas zaļo kursu un kā tas skar viņa darba ikdienu. Lauksaimniekam mūsdienās ir jābūt zinošam, spējīgam pielāgoties un ar labu stresa noturību. Atbildot uz jautājumu par to, kā viņš tika uz žurnāla “Saimnieks” janvāra vāka, Kristaps pasamaida un atbildēja, ka iespēja ir piedāvāta pateicoties tam, ka izveidojās labs kontakts ar traktoru firmas pārstāvi. Firmas pārstāvis piedāvājis iespēju būt žurnālā, jo sazinoties ar žurnāla galveno redaktoru, atklājies, ka aizrunātais saimnieks ir saslimis. Kristaps atteicās no iespējas, bet viņam nav bijusi iespēja atteikties, jo firmas pārstāvis jau bija pateicis žurnāla “Saimnieks” galvenajam redaktoram, ka Kristaps ir piekritis.

Ar Kristapu veidojas sadarbība un pavasarī tikties saimniecībā, lai redzētu ikdienas darbu un saprastu, kā tas ir būt lauksaimniecības uzņēmējam. Kā arī ir iespēja “Ēnu dienā” (04.04.) “ēnot” darbus saimniecībā.

Sakām lielu paldies Kristapam par uzdrīkstēšanos, vēlmi sadarboties un atzinīgajiem vārdiem skolai un tās saimei!

pedagogs karjeras konsultants

Elīna Tapiņa