Citādas mācības 8.klasēm

Datums: 12.10.2020 Citādas mācības 8.klasēm

Ceturtdien 8. Oktobrī sadarbībā ar biedrību „Jūrmalciema Valgums” 8.a un 8.b klase devāmies apgūt bioloģiju, ģeogrāfiju un vēsturi ārpus skolas telpām. Izzinošās mācības notika Jūrmalciema Tīklu mājā. Tikām iepazīstināti ar senā zvejnieka šķūņa vēsturi, zvejas rīkiem, kā arī kā jūrā gāja un krastā dzīvoja 60. Un 70. gados varējām aplūkot Ulda Brieža fotogrāfiju izstādē. Ar interesi izpētījām 17 dzimtu īpašuma zīmes, kuru pēcteči vēl šodien dzīvo Jūrmalciemā.

Īpaši skolēnus uzrunāja zvejnieka Arņa Ķergalvja stāstījums kāda ir zvejnieka ikdiena, par laivas aprīkojumu, zvejas rīkiem, piedzīvoto jūrā un kā ir mainījusies zvejnieku dzīve šobrīd.

Tālāk sekoja nodarbības ar Liepājas Dabas mājas biologiem par tēmu – Ekosistēma „Jūra”. Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbībā, eksperimentā par jūru un okeānu sāļumu, kā arī darbojās grupās jūras krastā veicot izzinošus uzdevumus un gatavojot savas grupas prezentāciju.

Noslēgumā baudījām ļoti garšīgas un daudzveidīgas pusdienas, atbilstošas jūras tematikai.

Sirsnīgs paldies par doto iespēju skolēniem iegūt zināšanas arī praktiski darbojoties svaigā gaisā un dabiskajā ekosistēmā. Īpašs paldies Rasmai Pāvelai!

20201008_101516IMG-20201010-WA0018IMG-20201010-WA0053

Nīcas vidusskolas bioloģijas skolotāja Evita Ločmele