Dalība

Datums: 10.05.2024 Dalība "Exchanges for All" projektos

Turpinot iesākto tradīciju, arī šajā mācību gadā no 2.maija līdz 7.maijam kopumā 30 jaunieši no 7.-8.klasēm piedalījās biedrības "Exchanges for All" starptautiskajās nometnēs, lai aktualizētu klimata pārmaiņu tēmu caur mākslu.
15 jaunieši ar skolotājām Zani Čirkši un Kristīni Ābolu tepat bijušajā Rudes skolā uzņēma vienaudžus no Lietuvas un Dānijas. Projekta laikā viņi darbojās drāmas darbnīcā, kuru vadīja skolotājs Čārlijs no Polijas, teātra mākslas darbnīcā ar skolotāju Piret no Igaunijas un breika deju darbnīcā pie vadītājas Tanjas no Somijas. Savus sagatavotos priekšnesumus jaunieši vienā no vakariem atrādīja savām ģimenēm, bet nākošajā dienā mūsu skolā un Kalētu mūzikas un mākslas skolā.
Visvairāk dalībnieki novērtēja iespēju iegūt jaunus draugus, ar kuriem noteikti uzturēs kontaktus arī pēc šī piedzīvojuma.

Otra grupa 15 jauniešu sastāvā ar skolotājām Sintiju Šeidleri un Egitu Sideļsku šajās dienās bija kempingā "Jaunimos Sodyba" Klaipēdas rajonā kopā ar pārstāvjiem no Lietuvas, Dānijas un Polijas. Arī Klaipēdas rajonā skolēni darbojās trijās ar mākslu saistītās darbnīcās. Ieskatu teātra mākslā un uzrunāt savus vienaudžus caur īsām problēmetīdēm piedāvāja harismātiskais Jones no Velsas, dažādus mūzikas instrumentus izmēģināt un būt vienam no pop grupas varēja pie enerģiskā Mattia no Itālijas, bet apgūt dejas soļus un horeogrāfiju pie Hip-hop dejotājas Gretas no Lietuvas. Ar saviem priekšnesumiem jaunieši priecēja divas Klaipēdas skolas. Pēc uzstāšanās jaunie lietuviešu draugi izrādīja Klaipēdas skaistākās un nozīmīgākās apskates vietas.
Skolēnu domas par nometni: " Tā bija nedēļa paradīzē. ", "Ļoti patika satikt un iepazīt jaunus draugus no citām valstīm.", " Šī nometne bija vislabāk pavadītais laiks!", " Nožēloju, ka pagājušā gadā atteicu dalību nometnē!", " 100 no 10. Ļoti ilgojos un skumstu pēc jaunajiem draugiem.", " Noteikti piedalīšos atkal!"
Lepojamies ar saviem skolēniem!
Šādas atziņas rada gandarījuma sajūtu skolotājos.

"Exchanges for All" 2024.gada maijā