Datums: 15.01.2021 "Exchanges for All" aktualitātes


No 11. līdz 15.janvārim ikgadējā organizācijas “Exchanges for All” projektu plānošanas tikšanās šogad notika “Zoom” platformā. Visas nedēļas garumā tajā piedalījās angļu valodas skolotājas Egita Sideļska un Zane Čirkše kopā ar citiem pedagogiem un jaunatnes darba speciālistiem no Dānijas, Lietuvas, Zviedrijas un Somijas.

Galvenais uzdevums bija sagatavot projektus, kuru apstiprināšanas gadījumā starptautiskajās nometnēs un tiešsaites pasākumos būs iespējams piedalīties mūsu skolas 6., 7. un 8.klašu skolēniem. Nedēļas gaitā tika arī apspriesti jautājumi par turpmākajām mobilitātes iespējām gan Norplus, gan Erasmus+ ietvaros, tostarp arī skolotāju mobilitāte. Tāpat arī tika attālināti iepazītas vietas, kurās potenciāli 2021./2022. mācību gadā varētu notikt nometnes.

Īpaši vērtīga bija iespēja iepazīties ar 2015. un 2020.gada Absalon Universitātes (Dānija) pētījumiem par organizēto nometņu nozīmi jauniešu svešvalodu mācīšanās procesā, iekļaušanos un motivāciju, citu kultūru apgūšanu, izpratni par demokrātiju un cilvēktiesībām un personīgo izaugsmi, ko sniedz šāds mākslās balstīts izziņas process.

Kamēr klātienē tikties nav iespējams, “Exchanges for All” īsteno projektu “Online Dance with Pako from Portugal”, kura laikā ikviens interesents (sākumskola, pamatskola, vidusskola, vecāki, skolotāji) ir aicināts plkst. 11:00 katru darba dienu pieslēgties Zoom, lai 30 minūtes Pako pavadībā kopā izdejotos. Visu janvāri darbosies viens un tas pats links un katrs ir aicināts vismaz vienu reizi izmēģināt:

https://us02web.zoom.us/j/86468533629?pwd=eTRaSmI3QXRnVkEra0pHbDJQTVVkdz09 (Meeting ID: 864 6853 3629 Passcode: 166270).

Ar pieminētajiem pētījumiem var iepazīties šeit: http://exchangesforall.eu/wp-content/uploads/2016/02/EFA-MASTER-11.12.15_disc_bau.pdf un http://exchangesforall.eu/wp-content/uploads/2020/12/Reach_Out_report_Final_version_October_2020.pdf 

 

Angļu valodas skolotāja

Zane Čirkše