Datums: 23.04.2021 “FIZMIX Eksperimenta” fināls


22.aprīlī Latvijas Fizikas dienas ietvaros  norisinājās “FIZMIX Eksperimenta” fināls. Jau pirms tam komandas saņēma skaistus krekliņus, multimetru, saules panelīšus un citus darba piederumus eksperimentālā uzdevuma risināšanai. Fināls notika platformā Zoom, katra komanda tikās savā virtuālajā “darba telpā”, bet katrs skolēns atradās savā klasē. Konkursa pirmajā uzdevumā bija jānoskatās video un jāatbild uz jautājumiem, otrajā uzdevumā vajadzēja aprēķināt siltumnesēja masa un siltuma jauda, ko saņem akumulators no saules paneļa. Trešais uzdevums bija eksperimentāls, kurā jāpēta, kā mainās spriegums no saules paneļa novietojuma. Visi uzdevumi bija ierobežoti laikā. Komanda “TAHJONI” sacentās ar vēl 6 komandām no Rīgas, Rīgas reģiona, Latgales, Zemgales un Vidzemes. Nedaudz nepaveicās ar 2.uzdevumu, jo tehnisku iemeslu dēļ nebija redzami visi uzdevuma nosacījumi un laika ierobežotības dēļ radās stress. Komanda ieguva 7.vietu.

Komandas dalībnieces Ērika Čaure, Paula Muceniece, Alīne Sļadzevska, Katrīna Filaka un Elīna Tupese ļoti veiksmīgi sadarbojās, ar lielu atbildības sajūtu gatavojās visām konkursa kārtām. Paldies meitenēm par ieguldīto darbu. Skolnieces atzina, ka ir ieguvušas jaunas zināšanas, prasmes, pastiprinātu interesi par fiziku.

 

Fizikas skolotāja

Agita Mače