Datums: 04.04.2022 "FIZMIX Eksperiments" pusfināls


Piektdien, 1. aprīlī, tiešsaistē norisinājās skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls, kurā piedalījās 60 komandas no visas Latvijas, kas katrā reģionā bija ieguvušas labākos rezultātus.

Kurzemes reģionā dalību konkursam bija pieteikušas 25 komandas. Neklātienes atlases kārtā vislabākos rezultātus uzrādīja abas Nīcas vidusskolas komandas- “Tahjoni” (komandas kapteine Katrīna Filaka, Elīna Tupese, Markus Leilions, Mārtiņš Ķuņķis un Arturs Vanceris) un “Metafiziķi” (kapteinis Timurs Scepanovs, Aleksandrs Deņisenko, Evita Cābele, Līga Lapiņa un Henrijs Diķis).

Atlases kārtā skolēniem bija jārisina dažādi ar atjaunīgo enerģiju saistīti uzdevumi, jāeksperimentē ar slīpo plakni un jānosaka paātrinājums, jānosaka ar sviras palīdzību ūdens virsmas spraiguma spēks.

20220401_13024120220401_140200

Pusfināla 1.kārtā bija jāatbild uz 10 testa jautājumiem, 2.kārtā jāizveido iekārta, jānospriego stīga un jānosaka izveidotā mūzikas instrumenta frekvence, kā arī jāaprēķina biogāzes plūsmas ātrums.

Rezultāti tiks paziņoti līdz 14.aprīlim.

Paldies skolēniem par ieinteresētību, atsaucību, ieguldīto laiku un darbu!

 

Komandu konsultante Agita Mače