Datums: 21.04.2021 Folkloras kopas meitenes piedalās Zoom folkloras nodarbībās

Pavisam savdabīgs laiks Covid -19 apstākļos izvērsies visiem skolēniem, kas, sākoties mācību gadam, bija iecerējuši iesaistīties interešu izglītībā - folkloras kopā. Klātienē jau no iepriekšējā gada nogales skolēniem nav bijusi iespēja tikties, bet tika radītas citas iespējas citādām nodarbībām.

Folkloras kopu bērniem no 26. februāra līdz 20.aprīlim divas reizes mēnesī notika Zoom nodarbības- Gardie danči.
No Nīcas vidusskolas folkloras kopas Rakari šajās nodarbībās piedalījās divas dalībnieces - Elizabete Leiliona un Selīna Tapiņa. Nodarbības vadīja Rīgas danču skolotāja Dace Circene. Lai varētu dancot, katram mājās bija jāsagatavo 2x2 soļu kvadrāts, lai būtu kur dejot. Nodarbībās bērni apguva četrus dančus - Vēžu deju, Kupla līpeņa (latgaļu valodā), Kaķītis kurmi dancināja un Eņģelīšu rusiņš.
Kad danči bija apgūti, tika doti divi uzdevumi: 1) jāiedzied audio; 2) jānofilmē sevi video dancojot un dziedot. Protams, lai visu to paveiktu, neiztikt bez vecāku atbalsta. Vecākiem dziesmu krājums papildinājās ar četrām nezināmām dziesmām, turklāt vienu latgaliski, jo dejot un dziedāt vienlaicīgi vienam nepadodas.
Un nodarbību cikla finālā 20.aprīlī notika Zoom dejas ballīte, kur no visiem iesūtītajiem video  bija samontēta un izveidota skaista dejas filmiņa, kurā katrs varēja sevi redzēt.

Paldies meitenēm par izturību un līdzdarbošanos, paldies meiteņu vecākiem par atbalstu!

Solveiga Mačiņa, folkloras kopas vadītāja