Datums: 20.05.2019 Izcīna 1.vietu radiovadāmo modeļu disciplīnā ekspertu klasē.


2019.gada 18. maijā nu jau 12. gadu Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta teritorijā,notika konkursa “Saules Kauss 2019” noslēguma pasākums – saules transportlīdzekļu sacensības skolēniem.

Saules kausa pasākuma laikā notika komandu izveidoto modeļu sacensības dažādās klasēs, paralēli katra komanda aizpildīja zināšanu testu, tam sekoja lekcijas/uzstāšanās par aktuālām tēmām un projektiem atjaunojamo enerģiju jomā. Komandas varēja sacensties ātruma un spēka trasēs automodeļiem, kā arī ātruma sacensībās laivām. Kā katru gadu, bija iespēja piedalīties arī ekspertu klasē ar augstu modeļu sarežģītības pakāpi, piemēram, saules lidmodeļi.

“Saules Kauss 2019” absolūtie uzvarētāji tika noteikti, ņemot vērā vairākus kritērijus – mājas darbus (modeļu skices un video par modeļa gatavošanu), veikumu sacensībās, zināšanu pārbaudi aizpildot izdalīto anketu ar jautājumiem par zaļās enerģijas tēmu, un komandas dalības kopējie kritēriji – tērpi, uzvedība, savstarpējā attieksme u.c. modeļudisciplīnā

Pirmo gadu šajās sacensībās piedalījās arī Nīcas vidusskolas skolēni Roberts Šīmanis 10.kl. un Markuss Siliņš 11.kl (komanda „Motor Triecēji”) un izcīnīja 1.vietu radiovadāmo modeļu disciplīnā ekspertu klasē.