Izstāde skolas muzejā

Datums: 09.10.2023 Izstāde skolas muzejā

Skolas muzejā 9.oktobrī, piedaloties uzaicinātajiem skolotājiem un skolēniem, atklāta izstāde “Kā punkts uz i “. Šis punkts ir mūsu skolas iemītnieku – Dziesmu un Deju svētku dalībnieku atmiņas fotogrāfijās par aizvadītajiem skaistajiem svētkiem. Mūsu vidū ir gan dziedātāji, gan dejotāji, gan pūtēju orķestra dalībnieks. Katrā fotogrāfijā ir fiksēts kāds noteikts mirklis svētku nedēļā, kas nozīmīgs pašam dalībniekam. Kopā salikti visi šie momenti veido brīnišķīgu svētku kopainu un tajos valdošo noskaņu. Svētku gājiens, mirkļi no mēģinājumiem un sadzīves, svētku koncerti dažādās Rīgas vietās, smaidīgas sejas un kopbildes, pozitīvas emocijas – tā var raksturot svētku dalībnieku kopīgo piedzīvojumu nedēļas garumā. Izstādes atklāšanā svētku dalībnieki vēlreiz atmiņās atgriezās tajos.

Izstādes līdzautores ir jaunās muzejnieces Alise Diķe un Dārta Karima Kūma. Meitenes gan intervēja svētku dalībniekus, gan vāca fotogrāfijas. Savāktie materiāli papildinās muzeja krājumu.

Svētku dalībnieki:

· folkloras kopa “Rakari” (vad. Solveiga Mačiņa, Indra Štube)

· Katrīna Filaka – folkloras kopa “Ķocis”

· Viesturs Knubis un Emīls Mucenieks – Rucavas etnogrāfiskais ansamblis

· Patriks Jākabsons – pūtēju orķestris “Liepāja”

· Līga Amerika – Ansiņa

· Justīne Siksna – Nīcas sieviešu koris

· Egita Sideļska – folkgrupa “Kuršu sievas”

· Jolanta Čaure – VPDK “Nīca”

· Andra Sileniece – VPDK “Rucavietis”

· Sandra Pankoka – SDK “Sidrabvilnis”

Sandra Pankoka