“Kas ir Erasmus+?”

Datums: 09.10.2023 “Kas ir Erasmus+?”

09.10. Nīcas vidusskolas 10. a un 11. a klases skolēni devās uz Nīcas jauniešu centru, lai tiktos ar nevalstiskās organizācijas “Keep the Change” dibinātāju un vadītāju Andru Štāli, iniciatīvas #ErasmusDienas ietvaros. Atrodi mūsu pasākumu kartē ŠEIT.

A. Štāle par sevi saka, “meitene no laukiem”, kura citu iedvesmota uzdrīkstējās radīt savu organizāciju “Keep the Change” 2017. gadā. Organizācija īsteno gan Eiropas, gan vietēja mēroga jaunatnes projektus un Erasmus+ programma ir viens no veidiem kā īstenot jauiešu iniciatīvu. Pateicoties organizācijas īstenotajiem projektiem, vairāk kā 2000 jaunieši ir varējuši piedalīties jauniešiem domātās aktivitātēs.

Pilnveidojot jauniešu izpratni par to, kas ir Erasmus+ un kāpēc jaunietim būtu jāiedalās un jāīsteno savi projekti, Andra izsakās, ka jaunieši pilnveido ne tikai savu personību, bet arī prasmes. Turklāt tā ir milzīga pieredze, kuras ietvaros katrs labāk var izprast savas robežas. Kopā ar jauniešiem tika noskaidrots, ka piedaloties starptautiskajos projektos tiek pilnveidotas adaptācijas, plānošanas, menedžmenta, līdera un komunikācijas prasmes. Jaunieši uzzināja, ka nav vajadzīgas priekšzināšanas, lai sagatavotu sava projekta pieteikumu, jo projekta pieteikumu var rakstīt gan latviešu, gan angļu valodā. Protams, ka jaunietiem projekta veidošanas procesā palīdz projekta vadītājs kā mentors un gadījumā, ja projekts netiek apstiprināts, to noteikti var pilnveidot un iesniegt vēlreiz. Projekta pieteikšana notiek oktobrī un februārī.

Jaunieši tika aicināti pētīt savas intereses, izvirzīt sev mērķus un iziet no komforta zonas, jo tikai izmantojot iespējas, uzņemoties iniciatīvu, palielināt gan kontaktu loks, gan izpratne par savām vērtībām. A. Štāle aicināja jauniešus iesaistīties vietējās nozīmes aktivitātēs, lai ne tikai paši iegūtu un pilnveidotu sevi, bet arī sniegtu citiem atbalstu un palīdzību.

Jaunieši atzinīgi un pozitīvi vērtēja pasākumu un pēc tam vēl uzkavējās, lai noskaidrotu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Sakām lielu paldies Nīcas jauniešu centra vadītājai Madarai Mihelsonei un organizāciajs vadītājai Andrai Štālei par atsaucību un sadarbību.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums notika Eiropas mēroga iniciatīvas #ErasmusDienas, kas 2023. gadā notiek no 9. līdz 14. oktobrim. Sešu dienu laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem bija aicināti organizēt dažādus pasākumus, izceļot Eiropas kultūras daudzveidību un mobilitātes bagātību, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus. Iepriekšējās #ErasmusDienās 2022. gadā notika 5667 pasākumi 67 valstīs.

Paldies @ErasmusPlusLV par informatīvo atbalstu!

#ErasmusDays

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa