Konkurss “FIZMIX”

Datums: 22.03.2021 Konkurss “FIZMIX”

Arī šogad norisinās konkurss “Fizmix Eksperiments”, kura uzmanība pievērsta zaļās fizikas tēmai, kas patiesi svarīga ne tikai jauniešiem, bet arī sabiedrībai kopumā. Konkursa laikā skolēni iegūst jaunas zināšanas un izpratni par dabai draudzīgas nākotnes potenciālu, kā arī veidiem, kā fizikas zināšanas pielietot pavisam ikdienišķās situācijās. Konkurss pielīdzināts valsts atklātajai mācību olimpiādei, taču tā forma un norise ir daudz aizraujošāka un skolēniem saistošāka nekā ierastās mācību olimpiādes.

Nīcas vidusskolu pārstāv komanda “Tahjoni” (Ērika Čaure, Paula Muceniece, Alīne Sļadzevska, Katrīna Filaka un Elīna Tupese).

No 15.februāra līdz 1.martam bija jāizpilda 10 iesildīšanās jautājumi. Atlases 4 kārtas norisinās no 1.marta- 29.martam.

Atlases kārta sastāv no 28 dažādas grūtības pakāpes uzdevumiem, kurus sagatavojuši konkursa eksperti. Uzdevumi portālā tiek ievietoti četrās kārtās, katrā no tām ir seši teorētiskie un viens praktiskais uzdevums. 1. un 2. kārtā skolēniem vajadzēja ripināt papīra "Slinky” pa 2m garu dēli, kurš novietots 150 leņķī, un noteikt ripošanas laiku, noteikt laiku, kurā Maksvela svārsts, kas veidots no sarullētas A4 papīra lapas un 4 CD, kas iesieti diegā, no miera stāvokļa veiks 180 cm.

29.martā noslēdzās 3. un 4.kārta, 31.martā tika izziņoti neklātienes atlases kārtas koprezultāti. Nīcas vidusskolas komanda "Tahjoni" ir 1.vietā Kurzemes reģionā.

Pusfināls norisināsies 12.aprīlī, lai tajā iekļūtu, jābūt 10 labāko skaitā reģionā.

Priecājos par aktīvajām meitenēm, viņu ieinteresētību, aizrautību un azartu. Lai izdodas noturēt komandas līderpozīcijas arī turpmāk!

Komandas konsultante Agita Mače