Labākie jaunie stāstnieki no Latvijas novadiem satiekas konkursa “Teci, teci, valodiņa 2019” finālā

Datums: 09.12.2019 Labākie jaunie stāstnieki no Latvijas novadiem satiekas konkursa “Teci, teci, valodiņa 2019” finālā


2019. gada 7. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, lai noskaidrotu XXIII stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa 2019" fināla uzvarētāju.

Šogad pusfināli notika Valmierā, Valkā, Pļaviņās, Priekuļos, Jēkabpilī, Līvānos, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā, Kalnciemā un Rīgā. Finālam Rīgā izvirzīti vairāk nekā 100 dalībnieki: jaunākajā grupā (1.-3.klase) - 38, vidējā grupā (4.-6.klase) - 50, vecākajā grupā (7.-12.klase) - 42. Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās.

Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aelita Ramane, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis.

Nīcas vidusskolas 10.klases skolniece Ksenija konkursā ieguva II pakāpes diplomu.

Ksenija2