Datums: 13.12.2021 Labbūtības projekta ietvaros nodarbības vecāko klašu skolēniem

Mūsu skolas skolēnu valdes dalībnieki septembra sākumā kopā ar skolotāju Ivetu piedalījās nodarbībās, kas ļāva startēt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atklāto projektu konkursā “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai”, kā rezultātā tika iegūts finansējums projekta aktivitāšu īstenošanai.

Šī projekta mērķis ir iedvesmot un motivēt vecāko klašu skolēnus aktīvām rīcībām, lai palīdzētu stiprināt savu un citu skolēnu psihoemocionālo veselību, stiprināt ticību, ka pilsoniskās līdzdalības kompetencēm, dažādām aktivitātēm sabiedrības labā ir nozīmīga loma labbūtības veicināšanā skolas vidē. Būtiski ir rast motivāciju un veicināt to, lai pilnveidotu sevi, savu dzīvi, attīstīt skolēniem pašiem savas komunikācijas prasmes, uzlabot pašu skolēnu psihoemocionālo pašsajūtu, lai veidotu draudzīgas attiecības klašu kolektīvos, prastu atbalstīt citus, kam vērojamas grūtības attiecības veidot un jūtas nomākti. Prast aizraut, iedvesmot citus aktīvai dzīvei.

Projekts paredz, ka skolēniem tiek organizētas nodarbības (semināri, diskusijas) profesionālu lektoru vadībā. Lai veicinātu visu skolēnu labizjūtu, būtiski ir atgūt pašapziņu, motivāciju darboties, jēgu, izpratni par mentālās veselības ietekmi uz personību, sadarbības un komunikācijas prasmes tieši skolēniem, kas var un grib ap sevi pulcēt vienaudžus, kas rūpējas ne vien par savu, bet arī citu vienaudžu labizjūtu.

1.Diskusija “Kā Tu jūties? Vai tu gribi par to parunāt?” psihoterapeiti Ainu Poišu 17.decembrī plkst.12.00 12.klasei klātienē Nīcas vidusskolā. Labbūtības prakšu apgūšana ar psihoterapeiti. Teorija un prasmes, kas palīdz izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un prasme sniegt palīdzību sev pašam vai draugam. Motivācijas celšana.

2.Seminārs “Kā domāt pozitīvi” ar Aleksandru Mantesu Zoom platformā 17.decembrī 10.,11.klasei plkst.12.00. Seminārs  paredzēts, lai veicinātu izpratni par psihoemocionālo veselību, lai apgūtu dažādas metodes, kas ļautu skolēniem uzlabot pašapziņu, veicinātu pozitīvu domāšanas veidu, ar jauniešiem pārrunātu personības veidojošos faktorus un noskaidrotu, kādu uzskatu un ieradumu kopums traucē sasniegt izvirzītos mērķus.

3. Iedvesmojoša tikšanās Zoom platformā 21.decembrī plkst.9.00 ar Ingu Sprici “Spēks sevī jeb kā sasniegt vairāk”, lai aktualizētu katra paša atbildību par savu dzīvi. Veidot prasmi definēt mērķus, plānot soļus to sasniegšanai. “Nebaidīties sapņot” nozīme.

Projekts tapis, sadarbojoties biedrībai Keep the Change un Nīcas vidusskolai.

"Atbalsts jauniešu iniciatīvu projekta "Labbūtības ceļakarte skolā" īstenošanai Nīcas vidusskolā", Nr. VP2021/4-26.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam ietvaros.

Paldies Jaunatnes starptautisko lietu aģentūrai par iespēju īstenot projektu arī mūsu skolā.

Iveta Rone, direktores vietniece audzināšanas jomā

Poishamantesssprice