Datums: 24.05.2022 LU olimpiādes 3.kārtas fināla pasākums Rīgā


Nīcas vidusskolas 5.a un 5.b klase šogad piedalās Latvijas Universitātes Prātnieku Laboratorijas organizētajā olimpiādē "Uzdrīkstos! Domāju! Radu!"

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 156 komandas no 81 skolas. Vairāk nekā 900 skolēni pildīja sagatavotos uzdevumus - matemātikā, dabaszinībās un programmēšanā Scratch vidē. Turklāt uzdevumi nebija tādi kā ikdienā, tie visi ir nestandarta uzdevumi!

Otrajai kārtai tika izvirzītas 50 komandas, tajā skaitā 5.a un 5.b klases komanda ,,Zaļie cipariņi”.

Darbojoties komandā, bija jārada aizraujošas idejas un jāizveido Rūba Golberga (Rube Golberg) ierīce, ar tieši 10 posmiem, no kuriem vismaz trīs posmos izmantoti vienkāršie mehānismi: trīsis, svira un slīpā plakne. Video bija jādemonstrē izveidotā ierīce un jāskaidro, kā darbojas vienkāršie mehānismi ierīcē. Paldies Alises Pelnēnas ģimenei par atbalstu un palīdzību!

Finālā tika 24 komandas, un - arī mēs!

20.maijā 24 komandas no visas Latvijas piedalījās fināla kārtā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā , lai pārbaudītu savas zināšanās un prasmes uzdevumu izpildē šādās jomās: programmēšana Scratch vidē, matemātikā un dabaszinībās, kā arī veidojot inženiertehnisku objektu. Skolēniem bija jādarbojas gan pāros, gan visiem komandā. Jāpierāda savas prasmes laboratorijā- pagatavojot biezpienu, datorklasē – programmējot video spēli, matemātikā bija jāpierāda, ka spēj atrisināt patiešām āķīgus uzdevumus. Pēc tam komandā visi veidoja inženiertehnisku projektu. Paši veidoja trīšus un trīšu sistēmu.

Atklātā olimpiāde tiek organizēta pateicoties LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs un Valsts izglītības satura centrs sadarbībai. Paldies komandai – Alisei, Evelīnai, Tomam, Selīnai, Elizabetei un Megijai! Paldies vecākiem, ka iedrošināja savus bērnus uzdrīkstēties!

 

Sandra Rāte, IT jomas MK vadītāja


LU OLIMPIĀDES 3.KĀRTAS FINĀLA PASĀKUMS RĪGĀ