Nīcas vidusskolas komanda gatavojas FLL čempionātam

Datums: 12.02.2020 Nīcas vidusskolas komanda gatavojas FLL čempionātam

Nīcas vidusskolas robotikas pulciņa 6.-8.klases dalībnieki jau sākuši gatavoties FLL – First Lego League valsts čempionāta pirmajai kārtai –pusfināla sacensībām. Tās šogad notiks marta sākumā Jelgavā. Komandā darbojamies pēc FIRST® pamatvērtību principa.

FIRST LEGO League ir jautrs un interesants veids kā jauniešiem apgūt zinātni un tehnoloģiju, kā arī attīstīt nepieciešamās zināšanas un iemaņas.Starptautiski šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandas. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.

Sacensībās komandas piedalīsies robotu spēlē un rādīs inovatīvu projektu. Projektā mūsu komandai jāidentificē problēmu, kas ir saistīta ar kādu ēku vai publisko telpu, kas atrodas mūsu novadā, jāizstrādā risinājums un jādalās savā risinājumā ar citiem. Mūsu izvēlētā tēma ir jaunais Nīcas novada sporta laukuma projekts. Paldies par rosinājumu Nīcas sporta centra vadītājam Ingaram Kalējam.

Projekta aktivitātēs ietilpst dalīšanās  savā idejā ar citām personām un iepazīstināt savu risinājumu ar interesētiem cilvēkiem vai šīs jomas profesionāļiem. Tieši tādēļ 11.februārī skolā viesojās bijušais Nīcas vidusskolas absolvents Andris Liepa. Viņa profesija ir hidromelioratīvās būvniecības inženieris meliorācijas sistēmu, hidrotehnisko būvju projektēšanā, būvdarbu vadīšanā un būvuzraudzībā. Inženieris pastāstīja un parādīja prezentācijā inženiera darba pamatlietas, kas noderēs arī mūsu projekta izstrādē. Sarunas noslēgumā A.Liepa rosināja zēnus aizdomāties par to, ka inženiera profesija ir tā, uz kā balstās visi tehniskie risinājumi dažādās jomās pasaulē. Īsāk sakot, īsts inženieris ir radošs, azartisks, profesionāls, analītisks, zinātkārs, inteliģents, atzīts, risina problēmas, mīl izaicinājumus, rada nākotni, īsteno sapņus. Inženiera profesija apvieno tehniskās zināšanas ar radošumu, darbu ar cilvēkiem un traku ideju realizēšanu. Inženieris izprot, kā lietas darbojas, tāpēc var radīt vēl labāku produktu. Šis produkts ir noderīgs pasaulei un turklāt – inženierim pašam patīk tas, ko viņš dara – viņa darbs ir viņa aizraušanās. Skolas apmeklējuma turpinājumā Andris Liepa apmeklēja arī Nīcas vidusskolas muzeju, tikās ar skolas muzeja vadītāju Sandru Pankoku un aplūkoja Nīcas vidusskolas rekonstrukcijas maketu un plānu.

robotika2

Lūdzam atsauksmes no visiem, ar kuriem mūsu komanda dalīsies savā projekta idejā un risinājumā.

Robotikas pulciņa vadītāja Sandra Rāte