Nodarbības veselības veicināšanai

Datums: 23.03.2022 Nodarbības veselības veicināšanai

SPKC ir uzsācis īstenot ESF 9.2.4.2.pasākuma projekta 2.kārtas veselības veicināšanas un profilakses pasākumus. Atsaucoties piedāvājumam, šajā semestrī Nīcas vidusskolā tiks īstenoti  pasākumi

• Praktiskās nodarbības “Apgūsti veselīga uztura paradumus” par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu (8., 10.klasei)

Praktisko nodarbību mērķis: sniegt jauniešiem zināšanas un praktiskās iemaņas, kā efektīvi, radoši un garšīgi pagatavot dažādus veselīgus ēdienus no lētiem, veselīgiem un viegli pieejamiem produktiem. Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir galvenais priekšnoteikums veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanā, ietekmējot ne tikai fiziskās, bet arī garīgas spējas.

• Izglītojošas nodarbības „Izzini sevi – saproti un atbalsti citus!” (skolotājiem)

Izglītojošo nodarbību mērķis ir izglītot izglītības iestāžu pedagogus u.c. interesentus par cilvēka emocijām (t.sk., pret savām un līdzcilvēku) un to pārvaldīšanu, cieņpilnu komunikāciju, vērīgumu (apzinātību), kā arī apgūt praktiskas metodes konfliktu risināšanai, emocionālās un verbālās agresijas atpazīšanai bērnu un jauniešu vidū un tās ietekmi indivīda psihoemocionālo un fizisko stāvokli.

• Izglītojošas nodarbības „Izzini sevi – saproti un atbalsti citus!” (7.klasei, 10.-12.klasei)

Izglītojošo nodarbību mērķis ir uzlabot psihoemocionālo klimatu klasē, saistošā, atraktīvā un radošā veidā sniedzot informāciju un attīstot izpratni par cilvēka emocijām (t.sk., to pārvaldīšanu) un uztveres īpatnībām, cieņpilnu komunikāciju un vienkāršām komunikācijas prasmēm kā klausīšanās, domu formulēšana u.c., konfliktu risināšanas pamatprincipiem, kā arī par emocionālo, verbālo agresiju un tās ietekmi.

• Izglītojošās un praktiskās nodarbības bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai (1.-2.klasei)

Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis ir vispārējās izglītības iestāžu 1.-2. klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, tai skaitā, muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

• Veselīga uztura olimpiādes vispārējo izglītības iestāžu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem (3.-4.klasei)

Nodarbību mērķis: Izglītojošo pasākumu mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju, t.i., iekļaujot attīstošass un izglītojošas spēles un praktiskas aktivitātes.

• Izglītojošs un praktisks pasākums „Ergonomika darba vietā” (skolotājiem)

Nodarbības skolēniem