Datums: 04.12.2023 Norisinājusies konkursa “Pagātnes spēks, šodienas drošībai!” laureātu svinīgā apbalvošana!

Šogad novembrī Vislatvijas jauniešu projekts "Esi Līderis!" jau 21. gadu pēc kārtas pulcēja jauniešus no visas Latvijas, lai kopīgi dalītos ar savu patriotisko redzējumu un stiprinātu valstiskuma apziņu. Konkurss saņēma lielu atsaucību gan vidusskolas skolnieku vecuma grupās, gan pamatskolas skolnieku vecuma grupās. Konkursam tika iesniegti 30 darbi, no kuriem žūrija pusfinālam virzīja 14 darbus. Konkursa laureāti tika paziņoti apbalvošanas ceremonijā, kas notika 2. decembrī Latvijas Kara muzejā.

Pamatskolas skolnieku vecuma grupā pateicību izpelnījās Ogres 1.vidusskolas skolnieču Agnetas Ņikitinas un Tīnas Pudules komanda, Trikātas pamatskolas skolnieču Dārtas Lūcijas Švēdes un Samantas Sjarki komanda un Baldones vidusskolas skolnieču Martas Rības, Kates Šulces un Annas Marijas Brālītes komanda. Savukārt, vidusskolas skolnieku vidū pateicību saņēma Saldus tehnikuma audzēkņu Kristiāna Irbenieka un Edija Ektermaņa pārstāvētā komanda, Valmieras Valsts ģimnācijas skolnieks Ernests Pazāns un Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolnieku Sandra Latiškeviča un Margaritas Lakotko komanda.

Konkursa laureāti pamatskolas kategorijā:

1.vieta: Roberts Švalbe no Valmieras Valsts ģimnāzijas.

2.vieta: Marta Brikmane un Keisija Gurska no Ata Kronvalda Durbes pamatskolas.

3.vieta: Jasmīna Sprice, Agnete Striela un Katrīna Adriāna Holštroma no Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas.

3.vieta: Miks Liepiņš no Cēsu Valsts ģimnāzijas.

Konkursa laureāti vidusskolas kategorijā:

1.vieta: Diāna Šimkus no Nīcas vidusskolas.

2.vieta: Kitija Berģe no Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas.

3.vieta: Evelīna Žanete Švirkste no Līvānu 1. vidusskolas ar darbu "Līvānu 1. vidusskola".

3.vieta: Paula Elizabete Bardule, Emīlija Cipkina, Nikola Golovānova no Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas.

Konkursa darbu augstais izpildījums, gaismā celtie vēstures fakti un izvēlētie varoņi žūrijas locekļu vidū radīja spraigas diskusijas. Gan vidusskolas, gan pamatskolas klašu grupā divas komandas dalīja trešo godalgoto vietu. Katra komanda ir devusi ieguldījumu ne tikai savas skolas vai komandas vārdā, bet arī apliecinājusi cieņu un mīlestību pret Latviju, veidojot darbus, kas apliecina mūsu valsts bagāto vēsturi un stipro saikni ar šodienas drošību.

Īpašu pateicību vēlamies izteikt Līvānu 1.vidusskolas audzēknes Evelinas Žanestes Švirkstes darba varonim Līvānu 1.vidusskolas absolventam un Latvijas patriotam Danielam Loginovam,

kurš saviem spēkiem noorganizēja unikālu pasākumu godinot Latvijas valsts vēsturi un pieminot tās varoņus - “Vienā ierindā”.

Pasākuma apbalvošanas noslēgumā visi dalībnieki devās izzinošā ekskursijā pa Latvijas Kara muzeja izstāžu zāles telpām kaislīga Latvijas vēstures pazinēja Marka Kalvāna vadībā.

Konkursa organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem, kas dalījās savā patriotiskajā redzējumā par Latviju un tās varoņiem un sniedza ieguldījumu mūsu sabiedrības drošības un vienotības veidošanā, lai mūsu pagātne kalpotu kā pamats mūsu nākotnes attīstībai.

Sandra Magrina
Mācību projekta "Esi Līderis!" vadītāja