Datums: 07.11.2019 Panākumu Universitāte


4.novembrī Panākumu universitātes lekciju vienojošā tēma bija ‘’Radošums un Intelekts”’, kuras novadīja dažādu paaudžu lektori.

‘’Labāk darīt un kļūdīties nekā nedarīt, nekļūdīties’’. Iedrošināt jauniešus ceļot, izmantojot apmaiņas programmas, strādāt uz kruīza kuģiem vai vienkārši meklēt darbu vasarā, aicināja jaunais uzņēmējs Tomijs Virga. Ir svarīgi dibināt kontaktus jebkur. Dzīvē tie var noderēt.

PU

Savukārt ar padomiem uzņēmējdarbībā, apģērbu līnijā dalījās viena no uzņēmuma ‘’Rain sisters’’ māsām - Zanda. ‘’Nesākt kamēr plāns nav perfekts – nozīmē nesākt nekad’’, apgalvo lektore. Ir jātic sev, savai idejai un vienkārši jādara. Vēl uzņēmuma dibinātāja iedrošināja jauniem uzņēmējiem nebaidīties izmantot Biznesa inkubatora piedāvātās iespējas, kā arī ieteica analizēt jebuku lēmumu peļņas palielināšanas veicināšanai.

Vai gribat miljonu? Ar šādu jautājumu ieintreģēja Aivars Žimants, uzņēmuma “Pure Chocolate” līdzīpašnieks, pastāstot par programmu ‘’760 ‘’(Miljonā ir 7 cipari un 6 nulles). Tomēr uzņēmējs uzsvēra, ka bizness ir jānodala no ģimenes. 1. vietā dzīvē ir ģimene, 2. vietā bizness un 3. vietā – (jāizdomā vai ir vispār tā ir nepieciešama). Lektors ieteica katram patiesi ieklausīties, kad kāds saka Paldies, komplimentē, jo tas notiek reti.

Kā pēdējais uzstājais 13. saeimas deputāts Aldis Gobzems, atklājot Saeimas patieso grafiku, darbību, ikdienu. ‘’Stipras ģimenes ir stipras valsts pamatā’’. Lektors uzsver, ka ģimenes iemāca nebūt egoistam un saprast, ka bez tām meteriālā bagātība nesniedz laimi. ‘’Bagāti kļūst tie, kuri domā kā citam samaksāt algu, nevis sev’’, stāsta deputāts. Vēl bieži gaužamies par to, ka nav laika. Aldis atvēra acis sakot, ka Laiks IR, tikai prioritātes katram ir citādākas kā to aizpildīt.

 

Krista Otaņķe, Nīcas vidusskola, 11.klase