Datums: 01.10.2019 Panākumu Universitāte


11.klases skolniece Krista Otaņķe uzvarēja panākumu Universitātes konkursā un šajā mācību gadā lekcijas varēs apmeklēt bez maksas. Konkursa prasība ir, ka pēc katras PU lekcijas, Kristai jāraksta savas pārdomas, ieteikumi, ieguvumi. Un, lūk, Kristas 1.lekcijas atziņas:

"Nu ko, svētku runas norunātas un  Panākumu universitātes 10 gadu jubilejas 1. lekcija var sākties!

Aktīvā un vienmēr pozitīvā Ilze Kalniņa (PU dibinātāja), jau no paša sākuma lika jauniešiem izkustēties. Lektore iepazīstināja ar  savām vērtībām, uzsverot darbu. Ilze aicināja jauniešus pieņemt jebkādus darba piedāvājumus. Galvenais ir dibināt kontaktus un darīt darbu izcili. TAD tevi  pamanīs. Lektore iesaka darbu uztvert nevis kā slogu, bet gan veidu, kā pierādīt sevi jaunā kvalitātē.

Savukārt ar humora piesitiena pilno lekciju par diploma, augstākās izglītības nozīmīgumu novadīja Marta Kive (Turības attīstības direktore). Galvenā atziņa bija ‘’Nav būtiski KUR mācīties, BŪTISKI – ko no tā var paņemt, jo tāpat lērums cilvēku strādā citā profesijā pēc augstskolas. Ko dod diploms? Priekšroku darba intervijā, lai būtu līmenī, mācīšanās prasmi, kontaktus un, protams, neaizmirstamo studentu dzīvi.

Reklāmas pauzi par savu izveidoto mājaslapu atlants.lv, bezrindas.lv ieviesa Gatis Sprūds. Lektors aicināja jauniešus nopelnīt, iesniedzot savus rakstītos darbus, tādā veidā palīdzot citiem. Kā arī pauda, ka mācīties no citu kļudām ir lētāk un visas problēmas vienmēr var atrisināt.

Atklātais Mūzikas producents un reperis  ARSTARULSMIRUS ieteica vērtīgus ieteikumus jauniešiem no savas pieredzes, proti,  ja ir sakrājušās emocijas, negācijas, tās ir jāizliek, piemēram, sportā, mūzikā vai dienasgrāmatā. Sevi ir jāizprot, jāanalizē, jūtas nedrīkst apspiest. Vēl lektors lika aizdomāties par to, ka mēs bieži  jaucam nogurumu ar slinkumu, tādā veidā sevi žēlojot. Sevi ir jādisciplinē."

 

Krista Otaņķe, Nīcas vidusskola