Par stipru skolu, stipru Nīcu, stipru Latviju

Datums: 06.05.2020 Par stipru skolu, stipru Nīcu, stipru Latviju


Noslēdzies 4.maijam par godu organizētais attālinātais izaicinājums "Par stipru skolu, stipru Nīcu, stipru Latviju", kas norisinājās no 1.līdz 4.maijam. Šoreiz tas notika nedaudz citādi - ne vairs kopā, kā ierasts. Arī šoreiz tas pulcējis sportisko aktivitāšu mīļotājus - skrējējus, riteņbraucējus un pastaigu cienītājus - gan no skolēnu un skolas darbinieku, gan skolēnu vecāku un citu interesentu vidus. Stiprinot savu un Latvijas garu, kopā veikts 2141 kilometrs, aktivitātēs pavadītas 228 stundas. Paldies sakot par dalību šajā izaicinājumā, skola ir sarūpējusi nelielus pārsteiguma sveicienus, kas pamazām nokļūst pie dalībniekiem. Ir saņemti skaisti foto no šī izaicinājuma dalībniekiem, kas atklāj to, kas pašiem dalībniekiem nozīmīgs un vērtīgs. Patiess prieks par ikvienu dalībnieku, taču Mūrēnu ģimene šajā izaicinājumā piedalījusies visa: gan Kristers un Valters (5.un 7.b klases skolēni), gan viņu vecāki Rūta un Guntis (Guntis ir Nīcas vidusskolas 1998.gada absolvents, turklāt izaicinājumā veica visgarāko distanci 250,46 km).

Guntis atklāj, kā veicis tik garu distanci:

"Pirmajā dienā tika izbraukts maršruts kurš jau sen tika plānots un nu beidzot tika īstenots, Bernāti gan tiek regulāri apmeklēti, bet zona aiz Pūsēna kalna gan vēl nebija braukta, it īpaši pa mežu un Papes dabas parku.Šajā maršrutā galvenie foto objekti bija - Bernātu bāka; Čakstes kalns, Bernātu tautu meitas un taka uz Pūsēna kalnu, šīs lietas redzu regulāri, kas attiecīgi liek justies, ka esmu mājās, Nīcā! Vēl pabraucu pa Jūrmalciema mežu zonu un Papes dabas parku, kas arī bija interesants un kaut kas vēl nebaudīts. Un brauciena noslēgumā iebraukšana Nīcā, kur uzmanību piesaista mūsu smukā lielā zīme un par godu svētkiem vēl pielikti karodziņi pie laternām. Vakarā vēl izgāju nelielā pastaigā, kuras laikā fiksēju arī karodziņus uz Skolas ielu.

Novada sakums

Otrajā dienā, par godu skaistajam laikam tika braukts pa gludo Nīcas šoseju, kas vienkārši ir liels baudījums braucot ar velosipēdu, it īpaši, ja brauc ar šosejas velosipēdu. Šim braucienam pa godu fotofiksācija tika veikta pie Nīcas novada zīmes, kuru arī redzu regulāri un iekšēji rada māju sajūtu. Un, pateicoties labajiem laika apstākļiem, bija iespēja pirmo reizi pašam nest Nīcas vārdu šajā velosezonā pilnā apmērā. Vēlāk vēl ar abiem puikām izbraucām līkumu, kur fotofiksācija tika veikta pie, manuprāt, vienas no svarīgākās Nīcas dzīvības daļas - Nīcas vidusskola!

NVSK ar ValteruNVSK ar Kristeru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Pie Nīcas vsk. ar Valteru                                Pie Nīcas vsk. ar Kristeru

 

Trešajā dienā tika veikts neliels brauciens un pastaigas kopā ar ģimeni pa pašu Nīcu, bez fotofiksācijām, vienkārši baudot.

Ceturtajā dienā tika veikts kārtējais brauciens pa šoseju un pateicoties labajiem laika apstākļiem, varēju atkal nest Nīcas vārdu. Par godu Latvijas valsts svētkiem, braucienam pievienoju bildi ar valsts karogu pie mājas."

Karogs pie majasNicas varda popularizesana