Datums: 17.11.2020 Pasākumi Latvijas dzimšanas dienai


Šogad Latvijas dzimšanas dienu atzīmējām nedaudz citādi; ne tik dziesmoti kā citkārt, bet svētku sajūtu radījām: skolas logos iegūla sarkanbalsarkanās gaismiņas un skolēnu darinātie dekorējumi, notika īpašās audzināšanas stundas ar erudīcijas konkursiem, papildinot zināšanas par Latviju, notika arī nodarbības “Mūsu Latvijas noslēpumi” Latvijas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros. 18.novembra vakarā pie skolas tika izagismota Saules zīme. Vējš uzstājīgi vēlējās nopūst svecītes Saules zīmē, taču tās dega (paldies skolēniem, skolotājiem, darbiniekiem, vecākiem un viesiem gan par palīdzīgu roku Saules zīmes izgaismošanā, gan par katru svecīti, kas nedēļas laikā tika sanestas skolā), svecīšu degšanas laikā skanēja latviešu dzejnieku skaistākie dzejoļi, ko mūsu skolēnu un absolventi iepriekš ierakstīja Zoom tiešsaistē (par to paldies skolēnu valdes pārstāvjiem Laurai, Katrīnai, Sondrai, Sandijai, Emīlam, Sanijai, Ērikai, Raienam, bet jo īpašs paldies pagājušā gada absolventiem Elīnei Kučerei, Edgaram Miķelim Kovaļskim, Artūram Vecbaštikam).

IMG_20201118_181917

1.-12.klašu skolēniem notika erudīcijas konkursi: 1.-8.klasēm katrai atsevišķi, bet 9.-12.klašu skolēniem visiem kopā tiešsaistē. Erudīcijas konkursā par Latviju un arī mūsu novadu, par Latvijas vērtībām, dabu, personībām, Latvijas simboliem skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, redzes loku, šo to censties atcerēties, šo to uzzināt no jauna. Izaicinājumu erudīcijas pārbaudei dažādām klašu grupām atšķirīgi bija sagatavojusi direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Rone. Un tā - paši erudītākie katrā klasē:

1.a klase: Agate Putniņa, Bogdans Ivanovs, Artūrs Anspaks;

1.b klase: Rēzija Zaļā, Dārta Dreiže, Eduards Mateuss;

2.klase: Evelīna Lanka, Ralfs Lanka, Sveins Aivens Višers;

3.a klase: Elza Skangale, Līva Sleže, Igeta Liene Ozola;

3.b klase: Līva Petermane, Marta Radomišķe, Mārtiņš Klibiks;

4.a klase: Jēkabs Martins Dreižis, Valters Zvirgzdiņš, Alekss Ziediņš;

4.b klase: Elizabete Putninā, Raitis Šeidlers, Selīna Tapiņa, Hanna Solovjova, Ričards Gertneris, Dāvis Eglītis, Megija Cvībele;

5.a klase: Jēkabs Ābelītis, Paula Radomišķe, Raivo Jonass;

5.b klase: Una Lagzdiņa, Valters Timbra, Edgars Saulītis;

6.a klase: Estere Pūķe, Monika Krūče, Ance Meijere;

6.b klase: Gabriela Annija Andersone, Tīna Daugele, Estere Reķēna;

7.a klase: Laura Sīkle, Tomass Toms Sprūds, Samanta un Krista Klāvsones, Lilija Štāla;

7.b klase: Evita Cābele, Endija Kalēja, Līga Lapiņa;

8.a klase: Valters Frems, Katrība Filaka, Sanija Lanka;

8.b klase: Rūdolfs Šuklais, Marta Lībeka, Kate Cibule.

Prieks par 9.-12.klašu skolēniem, kuri azartiski aizrāvās tiešsaistes erudīcijas konkursā, kur atpazina pēc acīm pazīstamus cilvēkus, rādīja erudīciju latviešu teicienos, sportā, latviešu kino, latviešu izgudrojumos, centās atpazīt dažādus logo un lietas, vietas pēc kontūrām. Arī aktualitātes par novadu bija jāzina, lai iegūtu punktus. Turpat divu stundu laikā noskaidrojām erudītākos, taču priecēja, ka rezultāti bija līdzvērtīgi un rezultatīvi.

Erudītāko gods – Laura Vecbaštika, Megija Zeme, Ksenija Jansone, Linsija Sila, Daniela Venškevica;

2.vieta – Raiens Ronis, Kārlis Ārvalds Mūsiņš, Aigars Seļavins, Dāvis Jaunzemis;

3.vieta - Sanija Eglīte, Monta Amanda Mihailova,  Mārcis Kalējs, Madara Roga, Diego Moska.

IMG_20201117_091050IMG_20201117_095029

Ir labi apzināties, ka Latvija ir bagāta, attīstīta valsts; un to šādā konkursā ļoti labi sajust.

 


18.novembris pie skolas