Piedalās izzinošā nodarbībā Liepājā

Datums: 25.04.2022 Piedalās izzinošā nodarbībā Liepājā


21. aprīlī abas 8.klases devās uz Dabas māju Liepājā, lai piedalītos 2. nodarbībā interešu izglītības programmā “Vides pārvaldība II”.

Šoreiz nodarbības temats “Biotehnoloģijas”, kurā tika meklētas atbildes uz jautājumiem: Kā pabarot pieaugošo pasaules iedzīvotāju skaitu? Kā saražot vairāk pārtikas, izmantojot mazāk ūdens un barības vielu?

Skolēni praktiski darbojās un iejutās zinātnieku lomās, veicot dažādus eksperimentus un gūstot priekšstatu par biotehnoloģijas nozari ar instalācijas “Akvaponika” palīdzību.

Nodarbības 2. daļā devāmies putnu vērošanas ekspedīcijā pa Zirga salu, kur ar binokļiem un teleskopu varējām tuvumā aplūkot Paugurknābja gulbjus, meža pīles, zīriņus, zivju gārni un īpaša interesi izraisīja cekuldūkuris. Nākamā nodarbība maijā būs arī divās daļās - “Zemes slāņu izpēte”/”Zooloģija zem lupas”

Programma izstrādāta 5.-12.klašu skolēniem, lai veicinātu bērnu un jauniešu zināšanu attīstību un karjeras izvēli STEM un vides zinātņu jomā. “Vides pārvaldība II” tapusi Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” Nr. NFI/IC/VIAA/2020/2 ietvaros, kuru finansē EEA and Norway Grants Latvia programma “Pētniecība un izglītība”

 

Bioloģijas skolotāja E. Ločmele


Nodarbība Liepājas "Dabas mājā"