Datums: 01.04.2021 Pozitīvas emocijas - Lieldienas gaidot


Lai kaut nedaudz iekrāsotu šobrīd vēl nedaudz pelēcīgo pavasari, kaut nedaudz skolēnus atrautu no mācībām un lai pavasarīgi Lieldienu noskaņā atpūstos, tika organizēti erudītu konkursi (neko darīt – atkal tiešsaistē) dažādām klasēm.

5.-6.klašu skolēni (iespējams, ka ne tikai skolēni J) tiešsaistē individuāli sacentās 25 erudīcijas jautājumos par Lieldienām: gan senlatviešu tradīcijām, ticējumiem, ko cenšamies ievērot, Lieldienu zaķiem, olām, putniem utt.

Priecājamies par ikvienu skolēnu, kas piedalījās, taču zināmi ir arī rezultāti.  Paši erudītākie 5.-6.klašu grupā: Terēze Knube, Kristers Zvirgzdiņš, Roberts Začs, Anna Vecbaštika, Rinalds Ābols, Niklāvs Lūsēns, Evija Latvena, Estere Pūķe, Paula Radomišķe, Una Lagzdiņa, Gustavs Mateuss, Raivo Jonass, Karīna Šimkus.

7.-8.klašu grupā un 9.-12.klašu grupā viss nemaz nebija tik vienkārši: konkurss notika komandās, un jautājumu skaits daudz lielāks (jautājumi 7 kārtās par dažādām tēmām: kino un kino mūzika, latviskās tradīcijas un dzīvesziņa, daba pavasarī un Lieldienas).

Starp septītajiem erudītākie: Līga Lapiņa ar saviem komandas biedriem Endiju Kalēju, Jeseņiju Kuzminu, Mārtiņu Ķuņķi, Raimondu Kovaļski un Aimens Vēveris ar komandas biedriem Danielu Rogu, Raivo Jankevicu, Karīnu Gerkenu, Markusu Ginteru.

Taču ļoti tuvi rezultāti bija abu astototo klašu komandās; un ar viena punkta pārsvaru uzvaras laurus plūca Aiva Amere , Sanija Lanka, Endija Libķena, Lija Anne Džesika Dāle, Arturs Vanceris, ar vienu punktu aiz sevis atstājot Danielu Buku ar komandas biedriem Valteru Mūrēnu, Rūdolfu Šuklo, Markusu Kaži, Kristeru Apini, Gustavu Začu, Dāvi Ķergalvi un Elīnu Tupesi ar komandas biedriem Katrīnu Filaku, Aleksu Robežnieku un Jēkabu Rogu.

9.-12.klašu grupā pieteicās 11 komandas (4-6 cilvēku sastāvā). Jāatzīst, ka bez zināšanām dažādos jautājumos un dzīves pieredzes būtiska šajā konkursā bija arī prasme sadarboties komandā, sadalīt uzmanību, izvēlēties stratēģiju un prasme īsā laikā, nezinot atbildi, rast iespēju to uzzināt.

Komanda “Sarkanais fosfors”, kuras sastāvā bija Sanija Eglīte, Emīļs Pētersons, Mārcis Kalējs, Sondra Stalta, Madara Roga, Sabīne Čirkše “izgrieza pogas” visiem, lai gan komanda ATB (Laura Vecbaštika, Linsija Sila, Ksenija Jansone, Daniela Venškevica, Loreta Cinkus, Megija Zeme) piekāpās tik ar viena punkta starpību. Un 12.klases zēnu komanda “e-sporta ģēniji” (Raivis Svilis, Roberts Šīmanis, Rolands Kokins, Ģirts Knubis, Kristers Kalējs, Oto Bunks) ierindojās godpilnajā 3.vietā.

Paldies ikvienam konkursa dalībniekam! Paldies par kopābūšanu! Lai ikvienam priecīgas Lieldienas!

Iveta Rone, direktores vietniece audzināšanas darbā