Projekta “Bioloģiskā pārtika skolu maltītēs” norise

Datums: 30.01.2024 Projekta “Bioloģiskā pārtika skolu maltītēs” norise

30.janvārī Nīcas vidusskola uzņēma viesus projekta “Bioloģiskā pārtika skolu maltītēs” ietvaros, kurā ir iesaistījusies arī Nīcas vidusskola. Šī projekta mērķis ir veicināt veselīgākas, vietējo lauksaimnieku audzētās produkcijas sekmīgāku iekļaušanu skolēnu ēdināšanā.

Nīcas vidusskolā tika likts uzsvars uz Dienvidkurzemes etnogrāfiskā mantojumu un tradicionālajiem ēdieniem, t.sk., balto sviestu. Praktisko ēdienu gatavošanu un sarunas skolas ēdnīcā  vadīja Rucavas saimnieces Ruta Ķestere un Natālija Grauduže. Viņas parādīja, kā gatavojamas “zaķu spiras” un “bigūze”.

Paldies vietējiem ražotājiem – SIA “O Rika”, SIA “Piejūra”, SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” un “Nīcas siers” - par atbalstu un iespēju popularizēt mūsu pašu Nīcas un Otaņķu pagastā ražotos veselīgos, gardos un vērtīgos produktus.

Projekta “Bioloģiskā pārtika skolu maltītēs” norise