Datums: 23.09.2019 Roberta Šīmaņa dalība "Jauno Fiziķu Skolā"

14.septembrī Nīcas vidusskolas 11.klases skolnieks Roberts Šīmanis piedalījās Jauno Fiziķu Skolas desmitās sezonas nodarbībā "Sakarīga nodarbība". Šī nodarbība pulcināja rekordlielu cilvēku skaitu - 340 cilvēkus!

Jubilejas sezonas pirmajā nodarbībā tika stāstīts par to, kā vispār notiek telekomunikācija un kas tie par viļņiem, kas informāciju pārnes, kāpēc tieši tādi tiek lietoti un kā tos pakļaut, savukārt turpinājumā  izstāstīja visu par un ap mītisko 5G tīklu, padarot to krietni saprotamāku, kā arī padiskutējot par tipiskākajiem mītiem publiskajā telpā saistībā ar 5G. Praktiskajā darbā tika noskaidrots,  kā darbojas Faradeja būris, un ar tā palīdzību tika mērīts elektromagnētiskā viļņa garums, kādu izmanto mobilajos sakaros. Padziļinātās daļas lektors -  pasaules līmeņa sakaru tehnoloģiju uzņēmuma SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs stāstīja par pieredzi inženierzinātņu biznesā.

Nodarbības laikā vajadzēja izpildīt arī testu par elektromagnētiskajiem viļņiem. Roberts šajā testā uzrādīja izcilus rezultātus un ieguva balvu- zibatmiņu.