Robotikas projekts 2023 Nīcas vidusskolā

Datums: 25.01.2023 Robotikas projekts 2023 Nīcas vidusskolā

Martā notiks FLL Latvijas posma robotikas sacensības un skolēni šogad pēta enerģijas ražošanas procesus – vēja, saules, zemes un citus enerģijas ieguves veidus.

Tādēļ 25.janvārī pie robotikas pulciņa dalībniekiem viesojās bijušais Nīcas novada domes izpilddirektors un Nīcas projekta līdzautors Andrejs Šakals. Projekta īstenošanas rezultātā Nīcas pagasta autoceļa sabiedriskā transporta divās pieturvietās ir uzstādīta hibrīdā apgaismojuma laternas ar saules paneli un vēja ģeneratoru. Elektrība apgaismes laternām tiek ražota tikai no atjaunojamiem energoresursiem - saules un vēja enerģijas. Kombinētā sistēma apgaismojumam garants nepieciešamo enerģiju mainīgu laikapstākļu gadījumā, jo saule ne vienmēr spēj pilnībā nodrošināt enerģijas pieprasījumu. A.Šakals pastāstīja par šī apgaismojuma darbības principiem, ieguvumiem un arī par problēmām. Skolēniem jau radās dažas idejas, kā varētu tās risināt nākotnē.

IMG-20230125-WA0022

Lai veicas sacensībās!