Skolēniem uzvara prestižās robotikas sacensībās

Datums: 10.03.2020 Skolēniem uzvara prestižās robotikas sacensībās

Nīcas vidusskolas LEGO robotikas pulciņa komanda ar nosaukumu “NRP” izcīnījusi 1.vietu prestižās robotu spēles sacensībās. FIRST LEGO League pusfināla sacensības norisinājās 8. martā Jelgavā, un tajās piedalījās ap 100 jauniešiem no dažādām Kurzemes un Zemgales skolām.

Starptautiskās FIRST LEGO League sacensības skolēniem tiek organizētas vairāk nekā 80 pasaules valstīs, un tajās visā pasaulē piedalās milzīgs skaits – 25 000 komandu. Tās ir vienas no sarežģītākajām LEGO robotu sacensībām, un gatavošanās zēniem prasīja divus mēnešus  spriedzes pilna darba.

Jaunieši parādīja savas spējas LEGO MINDSTORMS robotu būvēšanā un programmēšanā, prezentēja labas zināšanas par mūsdienu zinātnes problēmām un pierādīja, ka komandā kopīgi spēj sasniegt vairāk. Paldies “NRP” komandas dalībniekiem Justam Vadonim, Ģirtam Sīklim, Leonardam Lucim, Aleksam Robežniekam un Markusam Leilionam!

lego2

FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot jauniešus pievērsties tādām jomām kā zinātne, tehnoloģijas un inženierija. Katru gadu visām valstīm tiek pasludināta kopīga jauna tēma, kas rosina skolēnus pētīt mūsdienu zinātnes problēmas. Šajā mācību gadā FIRST LEGO League "CITY SHAPER" tēma ir veidota, lai iedvesmotu interesēties par arhitektūru un STEM jomu.

First LEGO League ir jautrs un interesants veids, kā apgūt zinātni un tehnoloģiju. Vadoties pēc FLL pamatvērtībām, komandas piedalās ikgadējās sacensības. Trīs elementi – robotu sacensības, projekts un FLL pamatvērtības – veido gada “izaicinājumu”. Robotu sacensībās komandai jāuzbūvē un jāprogrammē autonoms LEGO Minstorm robots. Šajā sacensību sadaļā mērķis ir atrisināt dažādus uzdevumus un 2,5 minūtēs iegūt pēc iespējas vairāk punktu.

FLL pamatvērtības ir FLL programmas stūrakmeņi. Pamatvērtības māca dalībniekiem, ka draudzīga sacensības un savstarpēji ieguvumi nav nesavietojami mērķi un savstarpēja izpalīdzēšana ir komandas darbības pamats. Tieši šajā kategorijā Nīcas vidusskolas komanda atzīta par labāko starp pārējām 12 komandām.

Pusfinālu uzvarētāji pēc tam tiksies finālā,  kas jau ir pasākums divu dienu garumā aprīļa sākumā Rīgā.

Apsveicu dalībniekus ar sasniegtajiem rezultātiem!

Mācību jomas „Tehnoloģijas” koordinatore Nīcas novadā Sandra Rāte

P.S. Lego pulciņa vadītāja un dalībnieki ļoti priecātos par jebkurām Lego detaļām, kuras jūsu mājās varbūt vairs nav nepieciešamas. Jūsu ziedojums ļaus pulciņa dalībniekiem vairāk izpausties, veidojot dažādus darbus. Ziedojumus var nodot skolas informātikas kabinetā.