Skolnieces pieredzes stāsts - no hobija līdz Latvijas mēroga sacensībām

Datums: 08.10.2020 Skolnieces pieredzes stāsts - no hobija līdz Latvijas mēroga sacensībām

Daudziem laiks pašizolācijā nesaistās ar neko labu, taču man šajā pavasarī aizsākās veiksmes stāsts.
Tobrīd, kad varēju veltīt laiku sev, atsāku skriet. Tā kā mans tētis nodarbojās ar orientēšanos jau daudzus gadus, viņš piedavāja izskriet treniņu trasi mežā. Man iepatikās. Pašai bija savs privātais treneris - tētis. Savā veidā ari superīgs laiks kā pavadīt laiku ar ģimeni. Tā nu izskrējām kādas 10 trases un atsākās sacensību sezona. Domāju, ka šis sporta veids man būs tikai kā hobijs, bet kad 1. sacensibās Bernātos izdevās pašai atrast visus kontrolpunktus, āķis bija lūpā, pavisam noteikti. Gāja grūti, tomēr katrā apvidū iegūt jaunu, pavisam citādu skriešanas pieredzi bija interesanti. Laikam ejot, no pēdējās vietas sezonas sākumā nu jau esmu progresējusi, izcīnot arī 1. vietas. Kopā jau esmu startējusi 16 sacensībās. Jutos pagodināta, ka Grobiņas orientēšanās klubs "DR - krasts" uzaicināja mani, kopā ar vēl citiem skrējējiem pārstāvēt Grobiņas klubu klubstafešu skrējienā Ādažos, kur piedalījās simtiem skrējēju no visas Latvijas.

Pagaidām ar ģimeni startējam individuāli zem Nīcas vārda. Kopā esam 9 Otaņķi, kuri piedalās šajā sporta veidā. Lepojos ar saviem sportiskajiem radiņiem, kuriem arī ir panākumi šajā sportaveidā! Sabiedrība šeit, sacensībās, ir patiešām atsaucīga un superpozitīva. Pēc sacensībām vienmēr jūtos uzlādēta!

Mani fascinē arī tas, ka šis sporta veids ļauj iepazīt mūsu apvidu pavisam no citas puses. Biju šokēta, ieraugot, cik daudz neredzētu, iespaidīgu skatu ir gan tepat, Jūrmalciemā, gan Bernātos un citās Kurzemes vietās. Kalnainas ieejas, purvu takas, skrajie meži un upju alejas, katrā apvidū sava pērle! Šis sporta veids ir ideāls, lai apvienotu ceļošanu un veselīgu dzīvesveidu.
Šobrīd sezona jau iet uz beigām, taču pilnīgi noteikti zinu, ka šī man nebūs pēdējā.
Šobrīd gatavojamies startēt Liepājas čempionātā 10.oktobrī un vakara orientēšanās sacensībās Liepājas centrā 13. oktobrī. Tajās var piedalīties jebkurš ieinteresents, sekojot līdzi Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās kluba "Dr-Krasts" Facebook lapai.

Krista Otaņķe, 12.klases skolniece