Starptautiskais konkurss skolēniem Ventspils IT izaicinājums 2019

Datums: 20.11.2019 Starptautiskais konkurss skolēniem Ventspils IT izaicinājums 2019


2019./2020. mācību gada sākumā tika atklāts jau ceturtais Ventspils IT izaicinājums skolēniem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, ko ar Ventspils domes atbalstu rīkoja Digitālais centrs. Izvērtējot 1.kārtu, erudītākās un zinošākās skolēnu komandas saņēma uzaicinājumu piedalīties klātienes kārtā – lielajā finālā –, kas norisinājās Ventspilī no 13. līdz 15. novembrim. IT izaicinājums ir ne tikai tehnoloģiju konkurss, bet arī piedzīvojumiem bagāts, starptautisks sadraudzības pasākums. Konkursa uzdevumu dienā skolēni demonstrēja prasmes dažādu problēmsituāciju risināšanā un radošā tehnoloģiju lietošanā, savukārt pārējā laikā notika izglītojoši un izklaidējoši pasākumi – atpūtas un izklaides vakari, ekskursijas uz Ventspils uzņēmumiem, radošās darbnīcas.

Šogad konkursa formāts tika mainīts, uzdevumi bija būtiski grūtāki, kā rezultātā bija jāpieliek daudz vairāk darba, lai nokļūtu finālā. Ir tādi, kas nobijās, bet finālā tika tie, kas izaicinājumam ir gatavi! Konkursam ir mūsdienās ļoti nozīmīgs uzdevums – radīt izpratni un iepazīstināt skolēnus ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomu.

Svinīgajā apbalvošanas pasākumā klātesošos uzrunāja gan Ventspils Augstskolas un Digitālā centra vadības pārstāvji, gan arī Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš aicināja bērnus un jauniešus jau laikus sākt gatavoties dalībai konkursā Ventspils IT izaicinājums 2020. Šogad IT izaicinājumam bija reģistrējies rekordliels skaits dalībnieku – vairāk nekā 2000 skolēnu, pārstāvot kopskaitā 533 komandas. No tām tiesības piedalīties finālā ieguva 64 komandas. Mūsu valsti finālā pārstāvēja 38 komandas, tostarp dalībnieki no Ventspils skolām. Somiju pārstāvēja 4 komandas, Lietuvu – 13, bet Igauniju – 9.

Dalība konkursā paplašina redzesloku, sniedz iespēju redzēt, ko dara citi, kā arī smelties jaunas idejas, zināšanas. Nīcas vidusskolas komandas dalībnieki Roberts Šīmanis un Aigars Seļavins atzina, ka konkursā startēs arī nākamajā gadā. Zēni iekļuva labāko komandu izlasē un saņēma piemiņas balvas un Atzinības rakstu. Apsveicam!

78292453_2730485683684910_4753309545650978816_o

Sandra Rāte, Nīcas novada IT jomas koordinatore