Uzvara Kurzemes reģiona konkursā

Datums: 11.05.2020 Uzvara Kurzemes reģiona konkursā


8.maijā noslēdzās AS “Latvenergo” organizētā 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” neklātienes atlases kārta. Nīcas vidusskolas komanda “TAHJONI” (Emīls Pētersons, Sondra Stalta, Elīna Ķuņķe, Madara Roga un Mārcis Kalējs) Kurzemes reģionā ir ieguvuši 1.vietu 25 komandu konkurencē.

Konkursa atlases kārta notika mājaslapā, kur skolēni risināja 30 ekspertu sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus, kā arī atbildēja uz iesildīšanās 10 testa jautājumiem. Pēc neklātienes kārtas katra reģiona desmit labākās komandas tieksies finālā 20.maijā, kurš norisināsies neklātienē, kur 61 zinoša komanda  cīnīsies par Latvijas erudītākās komandas godu.

Šogad AS “Latvenergo” rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisinās 25. reizi. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Konkursa laikā jaunieši komandas skolotāja-konsultanta vadībā padziļināti apguva fiziku, meklējot teorijas  praktisko pielietojumu. Dalībnieki risināja atraktīvus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti.

Fizikas skolotāja

Agita Mače