Daudz laimes dzimšanas dienā, Nīcas vidusskola!

Datums: 30.09.2019 Daudz laimes dzimšanas dienā, Nīcas vidusskola!


Klāt 1.oktobris - mūsu skolas dzimšanas diena.

Tālajā 1935. gadā toreizējās Nīcas valsts pamatskolas pārzinis Rūdolfs Apsītis ziņojumā Izglītības ministrijas skolu departamenta Tautskolu direkcijai rakstīja, ka uz mācībām skolā ieradušies 132 skolēni, bet reģistrēti 246, ka skolas labiekārtošanas darbi vēl nav pabeigti, taču mācības jaunajā skolas ēkā jau notiek. Toreiz tikko tapušais staltais skolas nams Nīcas līdzenumā bija ne tikai izglītības iestāde, bet arī visa pagasta sabiedriskās dzīves centrs.

Aizvadītajos 84 gados Nīcas skola ir piedzīvojusi dažādus laikus, vairākkārt mainījusi nosaukumu, ieguvusi vecajai skolas ēkai līdzās piebūvi – jauno skolu. No Otrā pasaules kara cirstajām brūcēm spējusi  atkal piecelties un turpināt savu misiju – izglītot Nīcas bērnus. Skolēnu paaudze nomaina viena otru, bet koku ieskautā skola, skolotāji katru rītu turpina sagaidīt bērnus un jauniešus, lai sniegtu jaunas zināšanas un prasmes saviem audzēkņiem. Daudz laimes dzimšanas dienā!