Jauno muzejnieku uzvara konkurs

Datums: 27.04.2023 Jauno muzejnieku uzvara konkurs


Skolas jaunie muzejnieki ir uzvarētāju vidū Dienvidkurzemes vispārizglītojošo skolu konkursā “Vēsturei pa pēdām manā novadā”. Konkursa dalībnieki izzināja tuvākās apkārtnes teikas un nostāstus, tā atklājot paši sev ne vienu vien interesantu faktu un senu notikumu. Viena no konkursa prasībām bija radoša pieeja darba noformēšanā. Agate, Evelīna, Sintija, Metjū un Amēlija izvēlējās veidot puzles par Nīcā pierakstītajām teikām un nostāstiem. Dārta zīmēja komiksu par Nīcas sarkano brunču tapšanu, bet Alise savāca dažādus nostāstus par Napoleona karavīru gaitām Nīcā un tos salīdzināja ar vēsturnieku izpētīto. Pēc darbu veikšanas jaunie muzejnieki varēja secināt, ka katrā teikā vai nostāstā kaut kāda daļa atbilst patiesībai.

No mūsu skolas konkursā vēl piedalījās 7.a klases skolēni, kuri arī ir uzvarētāju vidū. Kā balva visiem uzvarētājiem ir izzinoša ekskursija pa Dienvidkurzemes novadu.

Sandra Pankoka

Nīcas vidusskolas vēstures muzeja vadītāja