Pavasara ieskaņa skolas muzejā

Datums: 05.04.2023 Pavasara ieskaņa skolas muzejā


Pavasaris skolas muzejā atnācis ar diviem skaistiem pasākumiem. Martā skolā svinēja Pavasara svētkus. Skolēnu vecvecākiem bija sarūpēta plaša un interesanta pasākuma programma. Tā paredzēja arī skolas muzeja apmeklējumu. Tik daudz apmeklētāju vienā dienā muzejs nebija sen uzņēmis! Vecvecāki varēja atcerēties savu skolas laiku, aplūkojot muzeja krājumā esošos eksponātus. Tos muzeja vadītāja bija izvēlējusies tādus, kas spilgti parāda atšķirību starp skolu mūsdienās un vecvecāku laika skolu.

Neilgi pirms Lieldienām notika svētku ieskaņas pasākums muzeja pulciņa dalībniekiem “Viss par zaķiem”. Žēl, ka nevarēja uz pasākumu ierasties visi pulciņa dalībnieki, bet tie, kas atnāca, devās mājās priecīgi un apmierināti. Zaķis bija sagatavojis interesantu pasākuma programmu, sākot ar zaķu portretu zīmēšanu, cilpošanas sacensībām, prāta mežģiem un īpašas zaķa delikateses baudīšanu, beidzot ar jautrošanos, ampelēšanos īsti zaķiskā garā.

Patlaban skolas muzejā ir skatāma izstāde par bērnu un jauniešu organizācijām mūsu skolas vēsturē. Izstāde ir īpaša, jo vienai no organizācijām – 139.Nīcas mazpulkam aprīlī svinam 90.dzimšanas dienu. Lai labāk iepazītu izstādi, ir sagatavota muzejnodarbība dažāda vecuma apmeklētājiem. Visi laipni aicināti!

Sandra Pankoka

Nīcas vidusskolas vēstures muzeja vadītāja