Skolas muzeja dāvana Ziemassvētkos

Datums: 20.12.2021 Skolas muzeja dāvana Ziemassvētkos


Vēl tikai dažas dienas līdz Ziemassvētkiem, taču mūsu skolā tie jau ir klāt ar izrotātām eglītēm un klašu telpām, ar svētku pasākumiem.

Uz svētkiem ir sarūpēta jau trešā citādā izstāde šajā semestrī. Šoreiz tā veltīta Ziemassvētku un Jaungada svinēšanas tradīcijām mūsu skolā no tālajiem pagājušā gadsimta 30. gadiem līdz mūsdienām. Notiekošais ārpus skolas sienām vienmēr ir ietekmējis norises skolā. Bija laiks, kad Ziemassvētku eglītes vietā  godāja Jaungada eglīte. Pēdējos 30 gadus atkal priecājamies par Ziemassvētkiem skolā. Lai arī kādi laiki bijuši, vienmēr svētki  svinēti ar dažādiem pasākumiem, dāvanām, loterijām, priekšnesumiem un, protams, vecīti.

Jaunā izstāde sniedz ieskatu šajā svētku laikā. Ne visas muzeja krājumā esošās liecības  iespējams ietvert izstādē, arī pie iekļautajām pievienot izsmeļošu informāciju (esošais formāts to neļauj). Izstādē pievienotās fotogrāfijas palīdz vizualizēt no dažādiem informācijas avotiem ievietotos tekstus, tā sniedzot bagātāku un interesantāku ieskatu skolas vēsturē.

Ceru, ka skatītājiem izstāde sniegs priekšstatu par svētku norisi daudzu gadu garumā mūsu skolā un sagādās daudz priecīgu, jauku atmiņu.

tas skaistais ziemassvētku laiks... (1)

 

Nīcas vidusskolas vēstures muzeja vadītāja Sandra Pankoka