Datums: 01.04.2019 Tikšanās ar mūsu skolas absolventi 1949. gada 25. marta aculiecinieci, represēto Alīdu Vārnu


1949.gada 25. martā no Latvijas uz attālākajiem PSRS reģioniem izsūtīja vairāk nekā 42 000 cilvēku, viņu vidū bija arī mūsu skolas absolvente Alīda Vārna. Uz tikšanos skolas muzejā ar viņu bija ieradusies 12. klase un muzeja pulciņa dalībnieces. Par dzirdēto, izjusto, apkopojot tikšanās dalībnieku domas, stāsta 12. klases skolniece Annija Dita Stanga:

“Tikšanās bija jauka. Viņas pieredzētais, pārdzīvotais un stāstītais bija ļoti emocionāls, vārdiem neaprakstāms. Šī tikšanās mums lika padomāt par vērtībām, par mūsdienu iespējām izteikt savu viedokli, par padomju režīma negodīgumu, brutalitāti, un, protams, arī par savu dzimteni. Klausoties mēs sapratām, cik ļoti skarbs un nežēlīgs ir bijis šis laiks cilvēku dzīvē. Brīžiem Alīdas kundze savu piedzīvoto stāstu stāstīja ar asarām acīs. Viņa izsūtījumu neuzskata par traģēdiju, bet par likteni, kurš savā veidā ir bijis arī labvēlīgs viņas karjerai. Tomēr, esot svešumā, ilgas pēc mājām bijušas  milzīgas.

Alīdas kundzes stāsts mūs katru aizrāva un lika saprast, cik sīksts ir latvietis, un ka tas darīs visu, lai izdzīvotu jebkuros apstākļos. Lika padomāt par ģimenēm, kuras bez pamatojuma tika izsūtītas uz Sibīriju.

Paldies par šo emocionālo stāstu, mēs to ļoti novērtējām un pavisam noteikti klausījāmies ar lielu interesi un līdzpārdzīvojumu.”