Ances Mateusas pieredze medicīnas studijās

Datums: 25.01.2024 Ances Mateusas pieredze medicīnas studijās

25.01. pie 11.a un 12.a viesojās Nīcas vidusskolas absolvente Ance Mateusa, kura studē Latvijas Universitātē (LU) programmā "Ārstniecība" 3. kursā. Lai vispār uzsāktu studijas, Ances ceļš nebija tik gluds. Kā viņa pati saka, tā bija apzināta izvēle, bet arī sakritība, kad radās izdevība sākt studijas. Tas prasīja lielas pūles, turklāt viņai nepatīk Rīgas burzma. Vairākkārt ir jāpārvar sevi un jāturpina ticēt, ka izvēle ir īstā. Sākotnēji ir strauji jāadaptējas, jo nav iespējams saprast, kas jādara, kur jādodas un kā tikt galā ar ikdienas dzīvi. Tāpēc Ance ieteica skolēniem pievērst uzmanību mācību priekšmetiem savlaicīgi, novērtēt Ēnu dienu un pamēģināt savu profesiju vēl pirms studiju laika - dari savlaicīgi.

Skolēni uzzināja, kas ir kolokvijs, mentoru programma, akadēmiskais gads, Aristotelis (iesvētības), koju dzīve un daudzas citas lietas.

Studiju process ir izaicinājuma pilns, nogurdinošs, taču dzīvojot un elpojot medicīnu, kā arī praktiski darbojoties var saprast, kāpēc tas viss ir vajadzīgs. Noteikti ir svarīgi prast plānot savu laiku, lai veltītu pietiekami daudz laika studijām, miegam un veselībai. Citādi var neizdoties un komunikācijai ir liela nozīme tajā, vai izdosies.

Ance aicināja skolēnus uzdrīksties, lai gūtu pieredzi un darīt papildus lietas (saisti savus hobijus ar profesiju). Ance ikdienā arī "voluntē" jeb brīvprmācies piedot sev, tikai dari visu, kas ir Tavos spēkos!

Paldies Ancei par atsaucību un vēlam izdošanos studijās.

pedagogs karjeras konsultants

Elīna Tapiņa