Karjeras nodarbībā iepazīstam projektu

Datums: 17.01.2023 Karjeras nodarbībā iepazīstam projektu "FISOM".


Nīcas visusskolā pie 9.-12.klašu skolniekiem viesojās jaunietes no projekta "FISOM". Viņas iepazīstināja jauniešus ar šī projekta būtību, nozīmi, iespējām. Sarunu laikā noskaidrojās, ka FISOM nav tikai ceļojumi, tā ir platforma, kuras galvenais mērķis ir vērst uzmanību un dot jauniešiem iespēju domāt ārpus rāmja: apzināties savas vērtības, izvērtēt savas prioritātes, apjaust savu spēku, paskatīties uz ikdienišķām lietām no jaunas perspektīvas, u.c.

Šo ceļojumu iespējas lielā mērā māca jauniešiem iepazīt atbildības un brīvības jēdzienus, tāpēc arī fonds ir izvēlēts saukt par "Freedom is a state of mind". Kā norādīja jaunietes, iepazīstot jaunas valstis, pilsētas, cilvēkus, kā arī "sagaršojot" brīvību, jaunieši ir spējīgi paskatīties uz lietām un notikumiem daudz plašāk, rodās pavisam cita motivācija dzīvei un tajā skaitā izglītībai. Šo ceļojumu galvenais mērķis ir "izkāpt" no savas komforta zonas, iepazīt dažādas valstis, pilsētas, kultūru, iegūt jaunus draugus, attīstīt un pilnveidot sevi kā personību.

Kā atzina Nīcas vsk.jaunieši, šis bija viņiem lielisks, motivējošs un interesants pieredzes stāsts! Kāds teica, ka noteikti vēlas piedalīties šādā ceļojumā, galvenais saprast uz kurieni un cik ilgu laiku, jo tas ir izaicinājums sev!

 

Karjeras konsultante

Vija Jurjeva


FISOM