Medijpratības nodarbība:

Datums: 18.10.2022 Medijpratības nodarbība: "Jaunie mediju meistari"

Medijpratības nodarbība: “Jaunie mediju meistari" (18.10.2022)

Nīcas vidusskolas interesenti tikās ar žurnālisti, redaktori A. Pūci, lai iepazītu žurnālista profesiju un tajā nepieciešamās uzņēmējspējas. Kā pastāstija A. Pūce, tad viņas darba pieredze šajā profesijā ir 25 gadi un viņai ļoti patīk šis darbs, jo katra diena ir savādāka!

A. Pūce iepazīstināja Nīcas jaunietes ar mediju vidi, mediju platformām, sociāliem medijiem. Žurnāliste aicināja vēlreiz apdomāt savu mediju patēriņu ikdienā, to, cik ilgu laiku tam velti:

- ziņu lasīšanai

- izklaidei

- izglītībai

- pakalpojumiem

- sociāliem medijiem.

Ar dažādu praktisku piemēru palīdzību, mudināja pārbaudīt vai spējam atšķirt faktus no viedokļiem, piemēram, rīts nav izdevies, ja to nesāk ar kafiju.

Jaunietes uzzināja, ka žurnālistikā ļoti svarīga ir prasme formulēt domu un argumentēt to.

Galvenās atziņas:

"Pasaule ir mainīga un mūsu stabilitāte ir atkarīga no mūsu prasmes mainīties tai līdz".

"Sabiedrībai ir svarīgi saprast, ka cilvēki ir dažādi, dažādi ir arī viedokļi un taisnība ir pa vidu. Katram sava taisnība".

Turpmāk interesentiem būs iespēja piedalīties arī regulārās nodarbībās Zoom platformā un tikties izdevniecībā “Kurzemes Vārds”, lai turpinātu iepazīt žurnālista profesiju.

Nīcas vidusskolas

pedagogs karjeras konsultants