Datums: 09.06.2020 PIETEIKŠANĀS UN DOKUMENTU IESNIEGŠANAS TERMIŅI AUGSTSKOLĀS UN KOLEDŽĀS

No 2020. gada 13. jūlija līdz 2. augustam studētgribētāji valsts un pašvaldību portāla Latvija.lv e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās" var pieteikties pamatstudijām 12 Latvijas augstākās izglītības iestādēs (un to filiālēs):
  • Banku augstskolā;
  • Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA";
  • Daugavpils Universitātē;
  • Ekonomikas un kultūras augstskolā;
  • Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā;
  • Latvijas Lauksaimniecības universitātē;
  • Latvijas Universitātē (Rīgā, Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Kuldīgā, Madonā, Tukumā, Ventspilī);
  • Liepājas Universitātē;
  • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Rēzeknē, Līvānos);
  • Rīgas Tehniskajā universitātē (Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī);
  • Ventspils Augstskolā;
  • Vidzemes Augstskolā.

Vienotajā pieteikumā studijām var norādīt līdz 10 studiju programmām no piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta. Izvēlētajām studiju programmām var piešķirt līdz 20 prioritātēm. Elektroniskā pieteikuma apstiprināšana vai pieteikšanās klātienē notiek no 27. jūlija līdz 3. augustam, ierodoties vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem.

Maksa par pieteikumu studijām ir 35 eiro, un tajā var būt iekļautas vairākas studiju programmas vai studiju veidi.

E-pakalpojums ir pieejams ar šādiem autentifikācijas līdzekļiem:

• Internetbankām (Swedbank, SEB banka, Citadele banka, Luminor Nordea, Luminor DNB, Industra bank, PrivatBank, Rietumu banka, BlueOrange banka);
  • Drošu elektronisko parakstu;
  • Personas apliecību (eID);
  • Ja neviens no iepriekš minētajiem piekļuves līdzekļiem nav pieejams, var izmantot portāla Latvija.lv lietotājvārdu un paroli.

Ierodoties uzņemšanas punktā, līdzi jāņem:

1. Derīga pase vai personas apliecība;
  2. Iepriekšējās izglītības atestāts vai diploms;
  3. Pielikums – sekmju izraksts;
  4. CE sertifikāti;
  5. Laulības apliecība vai cits atbilstošs dokuments, ja dokumenti ir ar citu uzvārdu vai ir mainīts personas kods.
  6. Ja ir, tad dokumenti, kas apliecina dalību olimpiādēs, zinātnisko darbu konkursos u.c.

Portālā Latvija.lv reflektanti var sekot līdzi arī pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

2019./20.mācību gadā sertifikāti par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu tiks izsniegti, sākot ar 24.jūliju.

Datumus un konkrētus laikus, katrai augstskolai, skatīt šeit: http://www.niid.lv/dokumentu-iesniegsana-ai-2020