Datums: 24.02.2020 VIAA stendā izstādē Skola 2020 varēs doties virtuālās ekskursijās tehnoloģiju uzņēmumos


Izstāde „Skola” – nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā, kas pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.

 

Izstādē Skola 2020, kas norisināsies no 28. februāra līdz 1. martam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stenda apmeklētāji varēs iesaistīties aktivitātē “Kā strādāsim nākotnē?”. Tajā ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību būs iespēja viesoties 3 uzņēmumos, kuri strādā ar jaunākajām tehnoloģijām.

Virtuālo ekskursiju laikā nozares profesionāļi pastāstīs, kā norit darbs uzņēmumos Schneider Electric (elektronika, robotika), Baltic 3D (3D printēšana) un Towerhex (virtuālās realitātes spēles), kā arī iezīmēs, kādas ir konkrētās nozares attīstības tendences.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, noderīgu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un Eiropā VIAA stendā varēs iegūt gan skolēni, gan ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savas zināšanas un prasmes.

Pie VIAA konsultantiem varēs uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām. Šajā programmā iesaistīties var visu izglītības līmeņu skolēni un studenti, kā arī pedagogi, augstskolu mācībspēki un pieaugušo izglītotāji.

Profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjiem būs iespēja uzzināt par Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET), kas palīdz mācību rezultātu aprakstīšanai un pārnešanai uz citu izglītības sistēmu.

Lai ikviens varētu atrast sev atbilstošākās izglītības iespējas Latvijā, VIAA izveidojusi nacionālo izglītības iespēju datubāzi NIID.lv, kur apkopotas izglītības iestāžu piedāvātās programmas no pamatizglītības līdz pat doktorantūrai. VIAA stendā konsultanti demonstrēs arī interneta vietni Profesijupasaule.lv, kurā var iepazīt vairāk nekā 250 dažādas profesijas. Savukārt tiem, kuri vēlas studēt ārvalstīs, informāciju par Eiropas izglītības iestāžu piedāvājumu palīdzēs atrast Euroguidance tīkla konsultanti.