Cirka pasaulē

Datums: 22.12.2021 Cirka pasaulē


1.- 7.klašu skolēni 1. semestra izskaņā iepazinās ar cirka mākslas aizraujošo, noslēpumaino burvību un cilvēka potenciālu akrobātikas, cirka mākslas pasaulē, varēja vērtēt  iluzionistu Daces un Enriko Pecoli ieguldījumu šajā mākslas jomā.

1.-4.klašu skolēni digitāli skatījās iluzionistu Pecolli veidoto cirka izrādi “Alise Brīnumzemē”, priecājoties par galvu reibinošiem priekšnesumiem, specefektiem un 3D projekcijām. Varēja sekot līdzi iluzionisma mākslas brīnumiem, piemēram, Alises
auguma izmēra pārvērtībām un brīnīties par akrobātiskajiem šoviem.

5.-6. klašu skolēniem bija iespēja ielūkoties citā cirka šovā – “Zemūdens burbuļu izrādē”, kurā ar oriģināliem izteiksmes līdzekļiem izstāsta ļoti aktuālu stāstu par to, kā cilvēks pats atklāj un attīsta savu potenciālu. Visa izrādes darbība notiek it kā zemūdens pasaulē un galvenais izrādes mākslinieks Mr.B  izrādes laikā sastopas ar vairāk vai mazāk reāliem zemūdens iemītniekiem un, pateicoties viņiem, uzzina daudz vairāk pats par sevi, lai izrādes beigās saprastu, ka laime nav jāmeklē nekur ārpusē, bet katram sevī pašā un mums ir dotas visas iespējas to paveikt.
Skolēniem bija iespēja baudīt ziepju burbuļu mākslu, vērtēt burvju mākslu, akrobātiku, šova aktieru rmeistarību,  zīmējot ar smiltīm, dejojot un veidojot pantomīmu.

Protams, bija iespēja arī pavērot mākslinieces Elitas Patmalnieces darinātos kostīmus cirka māksliniekiem.

Taču 7.klašu skolēnus  nodarbības “Iluzionisma teātris un muzejs “Mystero”” laikā iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē, pastāstīja par pirmo iluzionistu no Senās Ēģiptes un ilūziju ar pīli, un, protams, programmā tika runāts par visslavenāko iluzionistu Koperfildu. Skolēniem bija iespēja iedziļināties iluzionisma vēsturē un triku aizkulisēs, lai labāk saprastu, cik bīstami varētu būt fokusi un cik profesionāli sagatavotiem jābūt iluzionistiem. 

Iespēja digitāli ieskatīties cirka mākslas pasaulē projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.