Datums: 23.04.2019 Dodas uz koncertu “Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad”

25.martā 9.-12.klašu skolēni kopā ar literatūras skolotājām devās uz Liepāju, lai koncertzālē “Lielais dzintars” baudītu koncertu “Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad” mūsdienu mākslinieku (dziedātāji Daumants Kalniņš un Beāte Zviedre, aktieris un operas tenors Emīls Kivlinieks, reperis Pikaso, dzejniece Madara Gruntmane un citi) izpildījumā.

Stundās skolēni par Aspazijas un Friča Bārdas dzejas pasauli priekšstatus jau guvuši iepriekš, taču koncerts sniedza citādu pieeju Aspazijas un Friča Bārdas romantiskās dzejas iepazīšanai, pretstatot mūsdienu dzejnieces, Latvijas Literatūras gada balvas laureātes, liepājnieces Madaras Gruntmanes skaudro dzeju, radot sajūtu, ka arī dzejas valodā var runāt par aktuālo, svarīgo. Un tik populārās klasiķu Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa melodijas koncertā skanēja mūsdienu džeza mūzikas valodā, tās izpildīja dziedātājs Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets, vokālās apvienības “Framest” dziedātāja Beāte Zviedre, dziedošais aktieris Emīls Kivlenieks un pianiste Agnese Egliņa.

Par koncertu  jaunieši saka – neierasti tam, ko ikdienā paši jaunieši klausās, bet skaisti. Turklāt ļoti patika arī mūzikas stilu miksējumi, ko sniedza hiphopa mākslinieks Pikaso piedalīšanās. Skolēnus ļoti pārsteidza, ka tik mūsdienīgi un moderni var atklāt Friča Bārdas un Aspazijas personību un daiļradi. Interesants ir secinājums, ka dzejā skartie jautājumi nav zaudējuši aktualitāti arī mūsdienās. Atsevišķi koncerta apmeklētāji ļoti augstu novērtēja jaunās dzejnieces Madaras Grutmanes tiešo, mūsdienīgo uz šodienas jaunatni attiecināmo dzeju. Daļai skolēnu pirmreizējs atklājums bija pati koncertzāle "Lielais dzintars". Skolotāji un skolēni ļoti augstu novērtē talantīgā mūziķa Daumanta Kalniņa un atraktīvās pianistes Agneses Egliņas sniegumu.

Šo koncertu Nīcas vidusskolas jauniešiem finansiāli nodrošina iniciatīva “Latvijas skolas soma”.