Ērika Vilsona monoizrāde

Datums: 12.09.2019 Ērika Vilsona monoizrāde "Mana Magadana"

Izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” iespējas, Nīcas vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties Ērika Vilsona monoizrādi "Mana Magadana". Tajā viņš atklāj uz Sibīriju izsūtīto vecāku dzīvesstāstus, paša bērnības atmiņas un atgriešanos pēc gadiem Magadanā. Ērika Vilsona vecāki iepazinās izsūtījumā, Sibīrijas pilsētā Magadanā, kur arī nāca pasaulē šī iestudējuma "Mana Magadana" dramaturgs, režisors un aktieris vienā personā. Izrāde veidota, gan uzklausot vecāku atmiņas, gan pārlasot mammas izsūtījumā rakstītās vēstules un dzejoļus. Galvenais izrādes mērķis ir rosināt ikvienu aizdomāties par vēstures notikumiem un ieinteresēt katru papētīt savas dzimtas vēsturi. Pēc izrādes skolēni stundās pārrunāja redzēto. Galvenās atziņas:

• Uzzinājuši (atkārtojuši) faktus par izsūtīšanu,
  • Vēstures fakti pasniegti interesantā veidā (metronoms),
  • Sajūtas pasniegtas interesantā veidā (lai radītu sajūtu, ka auksti, izmantota bļoda ar ledu u.c.),
  • Vizuāli gaumīgs, reizē vienkāršs un vēsturisks skatuves iekārtojums,
  • Stāsts licis domāt par savas dzimtas vēsturi (sarunas izvēršas par to, ko nozīmē izrādes beigu teikums – mums katram sava Madagana),
  • Pārsteigusi aktiera meistarība, prasme aizkustināt, uzrunāt, noturēt skatītāju uzmanību ar personīgu stāstu.