Izzinoša nodarbība

Datums: 04.04.2022 Izzinoša nodarbība "No stāsta līdz grāmatai"


Ne vienu reizi vien dažādās stundās skolēni  runājuši par to, kā top grāmata, kas to raksta, kas ilustrē, kā tā tiek veidota papīra formātā. Taču izzinošajās nodarbībās 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar stāstnieci, grāmatu autori Inesi Valteri. Tikšanās ar “dzīvu” rakstnieci, kura runāja par lietām, par kurām bija  runājuši skolēni, bija daudz iespaidiem un informācijas bagātāka.  Skolēni varēja uzdot savus jautājumus un iepazīties ar autores grāmatām.

Autore dalījās praktiskā pieredzē, kā izdomāt interesantus stāstus, tos ilustrēt, stāstīja par to, cik liela nozīme pievēršama burtu pavēlniekam— literātam. Nodarbības laikā rakstniece kopā ar bērniem praktiski darbojās, sacerot jaunus stāstus. Bērni bija patiesi pārsteigti, cik aizrautīga var būt stāstu radīšana, ka nepieciešams tikai ļauties fantāzijai, lai radītu neaizmirstamu, smieklīgu un aizraujošu stāstu. Skolēniem patika, ka rakstniece saprotamā, vienkāršā valodā pastāstīja par to, kā top grāmata. Kā tiek sameklēti ilustratori, izdevēji.

Pēc rakstnieces parauga skolēni kopīgi veidoja savu stāstu, izvēloties stāsta varoni un vietu. Vairākiem bērniem vecāki iegādājās iepazītās rakstnieces grāmatas.