Izzinot vēsturi

Datums: 09.05.2023 Izzinot vēsturi

9.a un 9.b klases skolēni īsi pirms mācību gada noslēguma un eksāmeniem - 8.maijā - devās piedzīvojumā, ko var dēvēt par vēstures iepazīšanu.

Saliedēti darbojoties, pārvarot dažādus šķēršļus, atrast draugu, kurš pats nav spējīgs pārvietoties, un nogādāt viņu drošībā – līdz zemūdenei – tāds uzdevums veicams spiegu spēlē "Bēgšana no PSRS" Liepājā Ziemeļu fortos (Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros).

Jau nedaudz vēlāk, kad uz “savas ādas” piedzīvota savstarpēja izpalīdzība, komandas gars un „drauga pleca” sajūta, ekskursija Redanā (Redans ir daļa no 19.gs beigās būvētā cara laika cietokšņa), kur iepazinās ar Karostas, Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919.gadā.

Pēc sajūtas? - Nedaudz noguruši no svaiga gaisa, fiziskajiem pārbaudījumiem, taču iepazinuši daudz kā jauna, interesanta un vēstures izzināšanā nozīmīga.

Mācību ekskursijā