Kā top izrāde?

Datums: 11.10.2021 Kā top izrāde?

Kā top izrāde? - šis jautājums interesēja 4.klašu skolēnus, jo viņi sāk apgūt (gūst ieskatu) teātra mākslas pamatus.

Nodarbībā atraktīvā un saistošā formā parādīja skolēniem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu. Teātris ir vienots organisms, kurā katras profesijas pārstāvis – sākot no skatuves tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem un beidzot ar direktoru, ir neatņemama sastāvdaļa, lai teātra brīnums un izrāde varētu tapt un nonākt pie skatītājiem. Un labs teātris mūs izaicina fantazēt par tādu pasauli, kādā mēs vēlētos dzīvot.

Ar mācībizrādes palīdzību skolēnos vairāk radās izpratne par teātra darbības pamatiem un visdažādāko profesiju nozīmi un ieguldījumu teātra darba uzturēšanā, padziļinātas zināšanas par aktiera profesiju un aktiermeistarības pilnveides procesu, kā arī izrādes tapšanu.