Datums: 23.12.2019 Kino "Dvēseļu putenis" apmeklējums

Valsts svētku laikā katru gadu Latvijas vēstures stundas tiek veltītas tieši Brīvības cīņām. Šogad tās izvērsās citādas, jo, gatavojoties noskatīties filmu "Dvēseļu putenis", papildus  gan literatūras, gan klases stundā skolēni iepazinās ar A. Grīna romānu „Dvēseļu putenis” un  runāja par patriotismu un tā nozīmi cilvēku dzīvē, pirms tam skolas muzejā  aplūkojot LNVM ceļojošo izstādi “Latvija Brīvības cīņu laikā. 1918 – 1921”, kuras ietvaros skolēni tika rosināti domāt par Brīvības cīņu cēloņiem, norisi un sekām, pievēršot uzmanību filmā aplūkotajiem notikumiem.Pēc pamatīgas iepriekšējās sagatavošanās skolēni devās uz Liepājas kino, kur noskatījās jauno filmu.

Paši skolēni atzinīgi vērtēja iespēju noskatīties filmu, jo skolēni personiski pārdzīvoja filmas galvenā personāža likteni, jo iepriekš uzzinātais un filmas saturs ļāva izprast tā laika būtību – vērtības un spēju tās saglabāt pārmaiņu laikos, paliekot uzticīgam sev. Skolēni bija iedziļinājušies filmas saturā, kura, pateicoties tapšanā iesaistīajiem ekspertiem, bija vēsturiski akurāta, tādējādi ļaujot skolēniem sintezēt iegūto informāciju un veikt savus secinājumus. Bija skolēni, kuri nesaprata galvenā varoņa rīcību filmas sākumā, raksturojot puisi kā bailīgu, bet beigās atzinīgi novērtēja galvenā varoņa personības izaugsmi, vērtējot viņa vecumu un cenšoties analizēt savu potenciālo rīcību. Ārkārtīgi skolēnus uzrunāja ainas no Nāves salas kaujas, Ziemassvētku un janvāra kaujām, protams, kaujas pie Cēsīm. Bija jūtama pacilātība par senču varonīgumu, toreizējo skolēnu rotas dalībnieku bezbailību un galvenā varoņa spēju to izdzīvot. Pateicoties titros iekļautajām fotogrāfijām, skolēni sasauca tās ar vēstures teorētisko saturu un spēja novērtēt to iemūžināšanu kino.